Kladívkové prsty od jiných deformit nohou rozeznáme poměrně snadno. Prsty jsou pokrčené v nepřirozené poloze, nedají se narovnat a po celodenní chůzi se na článcích prstů začínají tvořit bolestivé otlaky. Nejčastěji jsou způsobené příliš těsnou obuví, častou chůzí na podpatcích a špatným držením těla. V úspěšné léčbě i prevenci nám však nemusí pomáhat jen zástup odborníků, ale také Adjustační ponožky®.
Prevence jako základ pro zdravé nohy
V ideálním případě se o prevenci kladívkových prstů a jiných deformit nohou začneme zajímat s dostatečným předstihem. Prvními příznaky, že by ke vzniku kladívkových prstů mohlo dojít, je postupné skrčování prstů na nohou, až to při pohledu shora vypadá, že první článek prstu chybí. Ten se však místo toho, kvůli porušení rovnováhy svalů na nohou, jako jediný dotýká podlahy. Chceme-li tomuto jevu zabránit, měli bychom dbát na nošení vhodné obuvi, která nohám poskytne dostatečnou oporu. Boty by měly disponovat dostatkem místa a prostornou, nejlépe kulatou špičkou. Zanevřít bychom neměli ani na sport či jinou pohybovou aktivitu, stejně tak jako následný odpočinek, relaxaci a masáž nohou.
Účinná pomoc v pohodlí domova
Chceme-li však v prevenci proti kladívkovým prstům pokračovat v pohodlí domova a vyhnout se tak i dalším nepříjemnostem, jakými jsou například ostruhy na patě, bolesti a křeče v nohách či vbočený palec, nosíme zmiňované Adjustační ponožky®. Ty nejenže nohy prokrví, ale také prsty na nohou od sebe jemně oddělí a zajistí ve správné poloze. Dále působí preventivně proti vzniku lukovité nohy či proti bolestem nártu. Pokud se již s deformitami nohou potýkáme, měli bychom vyhledat pomoc ordinace fyzioterapeuta. Tam dokáží uvolnit ztuhlá kloubní pouzdra a společně s Adjustačními ponožkami® poskytnout účinnou první pomoc.
Přidejte odpověď