Každý potřebujeme nějaký bytový textil

Investovat do svého obydlí nemusí vždy znamenat nutnost vysokých výdajů. Zvýšit komfort dokáží i na první pohled drobnosti, například ve formě bytového textilu. Ten může mít mnoho podob, a to dokonce i v rámci jednoho typu textilu.

Záclony jsou klasika

Jestli existuje nějaká forma typického bytové textilu, tak jsou to nade vší pochybnost záclony. Z nich má totiž člověk hned dvojí užitek. Hotové záclony totiž dokáží potěšit oko a zároveň zneprůhlednit okno, alespoň tedy ve dne. Díky tomu se nikdo nemusí během dne bát, že mu každý kolemjdoucí uvidí až do kuchyně.

Večer, kdy už se obvykle svítí, to je ale jiná káva. Tehdy záclony jako ochrana příliš dobře nefungují. Nicméně nemusí na to být samy. Není totiž velký problém jim vypomoci nějakou formou stínící techniky.

Tma i ve dne není problém

Stínící technika je sice efektivní, avšak většinou docela drahá, má-li vůbec za něco stát. Proto hodně lidí dává před žaluziemi či roletami raději přednost cenově zajímavějším závěsům. Ty navíc mohou působit i velmi reprezentativně, stačí pouze vybrat vhodný typ.

Záclony se obecně považují za docela levnou záležitost, nicméně není tomu tak vždy. Jsou zde i výjimky, typicky třeba zatemňovací typy. Jak je už z jejich názvu patrné, je možné s jejich pomocí zastavit přísun světla zvenčí.

Nejedná se ovšem o žádnou rozmařilost. Zatemňovací závěsy jsou velmi užitečné zejména pro lidi pracující na směny, kteří musí chodit spát i během slunečných dní.

Příjemné na dotek

Asi největší důraz na kvalitu by se měl dávat při výběru povlečení. V tomto případě špatná volba rovná se mizerný spánek, což samozřejmě může s postupem času negativně ovlivnit třeba i zdraví.

Povlečení by mělo být hebké, savé a neměla by mu chybět ani dostatečná prodyšnost. Takovéto modely se vyrábí takřka výhradně z naturálních surovin.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*