Trápí vás něco ohledně zdraví a výživy?

Základem kvalitního fungování našeho těla je jistě naše strava. Ta by měla být především pestrá, a také v dostatečném množství. Jedině tak dodá našemu tělu potřebné látky, vitamíny a minerály, díky kterým bude nejenom skvěle fungovat, ale v případě potřeby může třeba i lépe spalovat tuky. Nehledě na to, že kvalitní strava má pozitivní vliv i na naše srdce. Mezi ty nejlepší potraviny, které se této oblasti týkají, jsou především mořské ryby, hlavně potom losos a jemu podobné druhy. Právě ten totiž obsahuje velmi unikátní omega 3 mastné kyseliny, které zlepšují krevní oběh a minimalizují riziko krevních sraženin.

Kromě ryb je samozřejmě vhodné i ovoce, a to konkrétně jablka, která obsahují velké množství vlákniny, která hlavně pomáhá našim střevům, a v případě, že držíme dietu, také navozuje delší pocit sytosti a plnosti. Stejně jako jablka, jsou prospěšná také rajčata, která jsou navíc téměř bezkalorická, a tak nemusíme mít obavy ani z toho, že bychom jejich častou konzumací neprospívali naší postavě. Právě naopak.  Rajčata jsou i v době, kdy chceme hubnout naprosto ideální stravou. Ostatně podobných potravin může být mnoho. Kromě toho existují i různé přípravky, které jsou určeny pro podporu přirozeného hubnoucího procesu. A ačkoliv některé zdroje uvádějí jejich škodlivost, je možné některé z nich bez obav využívat. Pokud vás tato oblast zajímá, i vy si můžete přečíst odpověď na dotaz, jak to vlastně s těmito přípravky na hubnutí je.

Ale zpět ke zdravým potravinám. Pro dobré fungování našeho těla je nezbytný třeba také oves, který může být ideální pochoutkou s jogurtem, nebo tvarohem. Existuje však ještě jedna potravina, ideální pro naše srdce, která určitě překvapí, jelikož se jedná o červené víno. To sice může být zdraví prospěšné, ale k hubnutí se rozhodně nehodí. A pokud máte další otázky ohledně zdravé výživy, hubnutí a životního stylu, odpovědi najdete na http://poradna.zena.centrum.cz, kam lze zadat i váš konkrétní dotaz.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*