Proč by ženy měly navštěvovat fitness centrum?

Brutal athletic woman pumping up muscles with dumbbells

Pokud se chcete cítit dobře, ať už po fyzické, nebo psychické stránce, zlepšete stravovací návyky, snižte stres a zaměřte se na cvičení. Právě pravidelné cvičení přináší spoustu benefitů, například snižuje krevní tlak i hladinu cholesterolu a eliminuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, taktéž zlepšuje náladu a kognitivní funkce. V následujících řádcích vám prozradíme, proč se zaměřit na cvičení.

Konečně žádné výkyvy nálad

Ženám se hladina estrogenu a progesteronu neustále mění, a to od prvního menstruačního cyklu až po menopauzu. Zmíněné hormony ovlivňují plodnost, náladu a chemii mozku. V okamžiku, kdy klesá estrogen, například před menstruací a během ní anebo před menopauzou, ztrácejí ženy přirozený zdroj chemické látky serotonin. Právě z daného důvodu jsou náladové. Cvičení působí proti těmto hormonálně podmíněným výkyvům nálady, protože se při něm uvolňují endorfiny, což je další regulátor nálady. Jestliže se stydíte, navštivte přímo fitko pro ženy, kam mají muži vstup zakázán.

Zabraňuje ztrátě kostní hmoty a osteoporóze

Ženy jsou náchylnější k rozvoji osteoporózy, s čímž souvisí i zlomeniny kostí. Ženy mají totiž i tenčí kosti než muži a s přibývajícím věkem kosti nejsou tak pevné v důsledku úbytku estrogenu. Vybudujte si silné kosti cvičením a začněte se věnovat fyzické aktivitě co nejdříve.

Cvičení s váhou a posilování svalů podporují zdraví kostí bez ohledu na věk. Vyzkoušejte třeba i tenis, pěší turistiku, aerobik anebo jogging. Podívejte se na cvičení pro ženy v Olomouci, určitě si přijdete na své.

Jestliže hledáte fitness centrum zaměřující se na něžné pohlaví, nadchne vás Jako proutek. Poskytuje své služby nejen v Olomouci, ale také nabízí cvičení Ostrava. Budete nadmíru spokojení s přístupem i rozsahem nabízených služeb.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*