Dva je více než jeden

Začátek kalendářního roku pro mnohé z nás představuje naději, že se bude dařit lépe než v tom předchozím roce. Někdo si od nového roku slibuje lepší pracovní postavení ve firmě, jiný doufá v lepší zdravotní stav a další v nalezení štěstí v partnerském vztahu. Ať už tak nebo onak, vždy záleží na nás, jak se chopíme naší příležitosti.

Čas na novou šanci

Stejně tak tomu bylo předminulý rok v případě mé dobré kamarádky. Po desetiletém vztahu jí její bývalý partner oznámil z ničeho nic, že se zamiloval do jiné. Mé kamarádce se ze dne na den zhroutil celý svět. Místo očekávané žádosti o ruku zůstala sama. Zprvu tomu nemohla uvěřit, ale jak plynul čas, zvykla být si sama. Trochu jí to i vyhovovalo. Mohla si dělat, co chtěla, když se jí chtělo zůstat na párty déle, nemusela se zpovídat, z toho proč přišla o dvě tři hodiny později, než slíbila. Mohla si dát k večeři bez řečí zeleninový salát, aniž by musela trávit dlouhé hodiny u plotny, nebo si pustit oblíbené cd pořádně nahlas, aniž by to někoho rušilo. Asi po půl roce si však uvědomila, že mít se komu schoulit do náruče a popovídat si s někým, kdo jí bude rozumět, je pro ni mnohem více než spoutaná volnost. S tím také vstoupila do loňského kalendářního roku.

Seznámení s cizincem

Mezi kamarádkami se dozvěděla, že jednou z oblíbených cest, jak se seznámit, je v poslední době německá verze Evropské seznamky. Kamarádka odjakživa miluje cestování a tak představa, že jejím přítelem bude cizinec, jí rozhodně nenaháněla husí kůži. Jednoho večera tak usedla k počítači, navštívila tuto webovou seznamku www.tschechische-traumfrauen.de a během pár hodin se seznámila s jejím nynějším partnerem. Nejprve si mezi sebou vyměnili několik e-mailů a provolali několik hodin. Asi dva měsíce poté se poprvé setkali a dnes tvoří již téměř rok spokojený zamilovaný pár. Vyzkoušejte také Vy Evropskou seznamku a uvidíte, že svět není jen černobílý.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*