Sháníte pro dítě nový batoh do školy? Poradíme, podle čeho vybírat

Každodenní chození do školy se neobejde bez nutného vybavení a pomůcek. Mezi velké a důležité kusy školní výbavy rozhodně patří batoh. Požadavky na výběr té nejlepší varianty se s přibývajícím věkem liší. Některé parametry jsou ale stále stejně důležité. O co jde a podle čeho vybírat školní batohy? To vám poradíme v tomto článku.

Myslete na zdraví zad svých dětí

Malému prvňáčkovi se pomalu blíží jeho velký den první návštěvy školy. Nezbývá tedy nic jiného, než se pustit do výběru. Školní aktovka pro prvňáčka je dnes většinou vyráběna s ohledem na co možná nejvíce šetrné zatížení dětských zad. Měkká a polstrovaná zadní část usnadňuje nošení a používají se lehké materiály, které příliš nezvýší váhu samotné aktovky. Český výrobce batohů Stil tyto vlastnosti navíc kombinuje s příjemným designem, který si děti zamilují. Před první cestou do školy můžete pořídit celou sladěnou sadu všeho důležitého.

Dostatečné místo v batohu

Není to žádná novinka, že školní batohy musí obsahovat dostatek místa pro uložení všech učebnic a sešitů. Právě vnitřní rozměry a uspořádání jednotlivých kapes patří mezi základní parametry, podle kterých se orientovat při výběru konkrétního modelu. Starší žáci si určitě zvládnou vybrat školní batoh pro 2. stupeň i s ohledem na praktickou stránku. I přesto je však lepší asistence rodiče pro ověření, že je výběr skutečně správný.

I na vzhledu záleží

Studentský batoh už má úplně jiný vzhled a styl v porovnání s aktovkou pro menší děti. To však nemění nic na tom, že právě vzhled hraje výraznou roli u všech druhů školních batohů bez ohledu věku dětí či studentů, pro které jsou určené. Před nákupem je dobré prohlédnout si co možná nejvíce variant, kdy řadu z nich najdete na internetu a snadno je mezi sebou porovnáte.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*