Sezóna lesního ovoce začíná, čím je tak prospěšné?

By: rosmary

V nejbližších dnech začne léto a to je kromě mnohých jiných věcí také sezóna lesního ovoce. Na trzích můžeme vidět borůvky, ostružiny, v lese narazíme na lesní maliny a jahody, ty milují obzvláště děti. Z tohoto lesního ovoce v kuchyni vytvoříme hotové poklady, koláče, dezerty, poháry, popřípadě si je dáte jen tak do misky a můžeme je zobat u televize namísto chipsů.

Lesní ovoce je velmi chutné a zdravé. Navíc je také zdraví prospěšné. Víte, čím přesně je lesní ovoce prospěšné? Následující řádky vám napoví!

Ostružiny

By: swong95765

Obsahují látky bioflavonoidy, které lidské tělo chrání před oxidací. V ostružinách je těchto látek dokonce velké množství, takže jsou prospěšné při cévních nemocech, při poruchách erekce u mužů i při vysokém krevním tlaku. Využít se dají i listy ostružníku, mají protizánětlivé účinky, takže je využijete při nachlazení, při bolestech v krku. Můžete jimi potírat i hojící se rány.

Borůvky

By: Daniella Segura

Borůvkám se přezdívá také modré jahody. O borůvkách se všeobecně ví, že velmi výrazně barví, takže na veřejnosti je téměř nemožné je konzumovat. Jsou velmi známé tím, jak působí na močové ústrojí. Obsahují totiž velmi prospěšné třísloviny.

Lesní maliny

By: liz west

Lesní maliny jsou velmi dobré, když si chcete udržet dlouhotrvající zdraví. Obsahují v sobě velké množství tříslovin, a také obsahují antioxidanty. Lesní maliny pomáhají při detoxikaci jater. Antioxidanty udržují v malinách barvivo, takže čím růžovější maliny jsou, tím více antioxidantů v nich je.

Lesní jahody

By: www.tOrange.biz Valdemar Fishmen

Lesní jahody v sobě mají mnoho přírodních kyselin, pomáhají tak lidskému tělu. Umí bojovat s ledvinovými a močovými kameny, mají antibakteriální účinky. Máte-li problémy s akné, můžete si z nich vytvořit pleťovou masku, která skvěle pomůže. Lesní jahody obsahují také mangan, ten lidské trávení zlepšuje a podporuje činnost enzymů.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*