Prodejte firmu s maximálním ziskem

Pokud se domníváte, že výdělečnou firmu by nikdo neprodal, jste na velkém omylu. Důvody k prodeji mohou být různé. Prodat společnost, která momentálně vynáší, je vždy snazší, najít kupce pro méně úspěšnou firmu může být pěkný oříšek. Proto je většinou lepší nepouštět se do procesu na vlastní pěst, ale spolehnout se na pomoc odborníků.

Prodej firem není pouze o tom, že musíte najít spolehlivého kupce. Vaše společnost musí být na předání do jiných rukou připravena, bude nezbytné sepsat smlouvu a vyřídit veškeré formality jako zápis nového majitele do obchodního rejstříku. Běžnému člověku, který s obchodováním s firmami nemá žádné předchozí zkušenosti, bude tohle všechno trvat docela dlouho. Především ztratí spoustu času zjišťováním, co kde a jak má vlastně udělat. Důvodů, proč se obrátit na odborníky, je ale více.

Odborná péče sice něco stojí, ale…

Prostředník si sice vezme svou provizi, nicméně v té jsou zpravidla zahrnuty soudní a další poplatky. Sama provize proto není až tak vysoká. Vy o peníze koneckonců vůbec nepřijdete, jelikož odborníci vám pomohou prodat firmu za nejvyšší možnou cenu na trhu, což by se vám samostatně asi nepovedlo.

Na důvodu prodeje nezáleží

Málokdo si řekne „prodám firmu sro“ a o den později už není jejím majitelem. Nic není tak jednoduché a již samotné rozhodnutí, zda bude lepší společnost prodat, nebo si ji ponechat, může být docela složité. Lidé prodávají firmy z mnohých důvodů, jmenujme si ty nejčastější:

· Zrovna se jí daří, a tak je prodej výhodný, majitel vytěží maximum peněz a dál se o ni nebude muset starat.

· Firmě se naopak nedaří, majitel je v koncích a neví jak dál. V takovém případě je vhodnější korporaci prodat dříve, než se dostane do dluhů.

· Společnost zdědí lidé, již se o ni z různých důvodů nechtějí starat.

· Majitel nemůže dál pokračovat v podnikání z rodinných, zdravotních či jiných komplikací.

Ať už je váš důvod jakýkoliv, můžete se obrátit na mezinárodní poradenskou firmu N&O Services, která nabízí firmy na prodej, výkup firem, zahraniční společnosti ke koupi, virtuální sídla k pronájmu a mnoho dalších služeb z oblasti podnikání.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*