Základy zdravého a vydatného jídla

Zdravá a vydatná jídla jsou vymožeností, kterou si v dnešní době může dopřát už každý, ovšem pouze málokdo si takových jídel skutečně dopřává. Ačkoliv si to většina z nás neuvědomuje, tak právě jídlo a jeho složení má hlavní vliv na náš zdravotní stav, na naší náladu a také na pracovní výkonnost.

I přes dostupnost zdravého stravování je to pracovní stres a časová tíseň, která nás nutí se často obracet na nezdravá jídla, která zajistí sice rychlý zdroj energie, ale ta je vytěsněna skutečností, že taková jídla obsahují minimum živinových složek a společně s nimi vstřebáme stabilizátory, mnoho tuku a soli.

Zdravé stravování je už ovšem trendem, který si začalo uvědomovat velké množství restaurací a tak se snaží svým zákazníkům nabídnout pouze to nejlepší. Dokonce i nejedna pražská restaurace, se staročeskou kuchyní, již nabízí výběr klasických i zdravých jídel. Návštěvníci tedy mají možnost ochutnat skutečné delikatesy, na kterých si pochutnají a zároveň tělu dodají i všechny potřebné živiny.

Jestli jste odpůrci zeleninových salátů a obloh, tak věřte tomu, že právě drobné porce zeleniny dokáží udržet vaše zdraví ve skvělé formě. Přítomnost zeleniny zajistí přísun antioxidantů, celé řady vitamínů, minerálů a také se postará o rychlejší trávení. Nebojte se také ryb, vždyť právě rybí maso je považováno za jedno z nejzdravějších, obsahuje mastné kyseliny omega 3, které udrží vaši mysl v bdělosti a zajistí váš správný vývoj. Zapomínat byste neměli ani na jiné druhy masa, které jsou bohatým zdrojem bílkovin. Ať už jste odkudkoliv, tak myslete na to, že všude se lze zdravě stravovat a je jedno jestli jste na Moravě nebo jestli se chystáte do restaurace v Praze. Neřiďte se pouze cenou a rychlostí, pokud u vás vyhraje zdravé složení jídla, tak si zajistíte pevné zdraví a budete se cítit stále skvěle.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*