Připravte si čerstvý domácí džus

Nedovedete si představit snídani bez čerstvého ovocného džusu? Připravte si doma vlastní ovocnou šťávu a všimněte si, jak domácí džus posílí vaše zdraví, zlepší trávení a posílí vaši imunitu. Ovocné šťávy pročistí vaše tělo a navíc díky nim můžete i výrazně zhubnout.

Výhody čerstvých šťáv

Mezi hlavní výhody čerstvých ovocných šťáv patří jejich jednoduchá a rychlá příprava. Stačí, když si pořídíte kvalitní odšťavňovač, který téměř veškerou práci udělá za vás. Poté ovoce omyjte nebo oloupejte, nakrájejte na kousky a vložte do nízkootáčkového odšťavňovače OS-150 A. Stejně tak můžete vyzkoušet přípravu zeleninové šťávy, například si připravit osvěžující okurkovou šťávu nebo domácí rajčatovou šťávu, kterou můžete použít i k vaření.

Vhodné kombinace surovin

Je na vás, jaké suroviny budete odšťavňovat a následně kombinovat. Vyzkoušejte například kombinaci ananasu, pomeranče a melounu. K tomuto ovoci můžete přidat špetku pepře a zelené bylinky. K citrónové šťávě můžete přidat zázvor, k jablečné šťávě pak mátu a jahody. Zajímavou kombinací je také odšťavňování a mixování ovoce a zeleniny. Vyzkoušejte ananas, mango a rozmixovanou papriku.

Proč odšťavňovat

Velkou výhodou odšťavňovače OS-151 A je jeho snadná obsluha a také to, že můžete vkládat celé kusy ovoce nebo zeleniny a nemusíte suroviny krájet. Šnekový odšťavovač vás překvapí revolučním způsobem, jak získat víc čerstvé šťávy, pomocí speciální technologie, kdy lisuje ovoce nebo zeleninu podobně jako mlýnek na maso. Navíc čerstvá šťáva vaše tělo nezatíží a můžete si ji dopřát téměř kdykoliv. Dostanete do sebe tolik vitamínů, jako kdybyste snědli velký ovocný nebo zeleninový salát. Ovoce a zelenina patří mezi nejzdravější potraviny, pomáhají bojovat proti rakovině, zvyšují imunitu a úspěšně pomáhají s hubnutím. Tekutou stravu totiž tělo stráví rychleji a snáz. Vyzkoušejte alespoň týden s ovocnými nebo zeleninovými šťávami.

Nezapomínejte na zeleninu

Možná jste slyšeli, že se dá odšťavňovat jen ovoce, ovšem s kvalitním odšťavňovačem není problém připravit si také zeleninovou šťávu. Kromě salátové okurky můžete vyzkoušet mrkev, celer nebo řepu.

Pomerančová šťáva

Mezi nejoblíbenější čerstvé šťávy patří pomerančová. Obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, snižuje překyselení organismu a podporuje soustředění a imunitní systém. Díky pomerančové šťávě se může zlepšit také vzhled vašich nehtů a vlasů.

Jablečná šťáva

Šťáva z jablek posiluje trávení a snižuje hladinu cholesterolu. Působí také na vysoký tlak a stabilizuje hladinu cukru v krvi. Jablka posilují také ledviny a zlepšují funkci imunitního systému.

Ananasová šťáva

Minimálně třikrát týdně si dopřejte čerstvou ananasovou šťávu, která snižuje krevní tlak a odvodňuje. Ananas působí protizánětlivě, uvolňuje křeče a zmírňuje bolesti.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*