Jaké výhody nabízí domácí péče? A co vše zahrnuje?

Domácí zdravotní péče nachází mezi lidmi stále větší využití a již dávno není žádnou neznámou. Pacientům totiž přináší mnoho výhod a navíc umožňuje léčbu v jejich přirozeném prostředí. Nemusí se tak vzdávat vlastního domova – místa, kde se cítí nejlépe. A jaké pozitiva nabízí domácí péče oproti nemocniční péče a hospitalizace?

Hlavní výhody domácí péče

Není žádným tajemstvím, že nemocniční prostředí je pro mnoho lidí zcela nepřirozené. A že zejména starší lidé jsou fixováni na svůj domov a stěhování do domova důchodců či dlouhodobý pobyt v nemocnici má na ně často negativní dopad. V tomto ohledu vyniká právě domácí péče, která umožňuje pacientům péči či léčení v přirozeném prostředí klienta.

Mezi typické přínosy domácí péče, které souvisí s domácím prostředím, patří:

  • zajištění psychické pohody pacienta,
  • eliminace nemocničních nákaz a infekcí,
  • návrat k obvyklým pracovním činnostem, jakmile to zdravotní stav dovolí,
  • zkrácení doby hospitalizace pouze na nutnou dobu,
  • zlepšení zdravotního stavu pacienta či urychlení hojení,
  • preventivní monitorování zdravotního stavu pacienta,
  • zajištění individuálního přístupu a další výhody.

Co vše lze poskytnou v rámci domácí péče?

K výhodám domácí péče lze také přičíst to, že agentury domácí péče dokáží zajišťovat kompletní systém základní i specializované péče. Agentura domácí péče běžně poskytuje převazy ran, odběry krve, ošetření proleženin apod. Mnohdy je také zahrnuta domácí parenterální výživa. Vybrané agentury kromě běžné péče pak dokáží pacientovi zajistit intenzivní péči s plicní ventilací. Domácí umělá plicní ventilace je poskytována např. agenturou ProCare Medical, která disponuje veškerým oprávněním. Mezi doplňující služby této agentury patří například soukromá sanitka, domácí fyzioterapie, hlídání nemocných i zdravých dětí zdravotními sestrami apod.

Domácí péče může být hrazena pojišťovnou

Není se třeba obávat, že by domácí péče byla určena pouze pro bohatou třídu, služeb agentury domácí péče může využívat kdokoliv. Stačí, aby vám byla domácí péče předepsána vaším ošetřujícím lékařem. Veškeré služby poskytnuté v rámci domácí péče budou hrazeny zdravotní pojišťovnou. To samé platí i v případě objednání sanitky soukromou společností. Samozřejmě služeb agentury domácí péče lze využívat i v případech, že se rozhodnete si ji hradit na vlastní náklady.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*