Jaké potraviny pro ploché bříško?

Dámy, chcete si dopomoct k udržení plochého bříška ještě jinak než pouhým cvičením? Zapojte do toho jídelníček, který hraje velkou roli! Pojďme si proto společně představit několik potravin, které vám pomohou udržet krásné ploché bříško s menší námahou.

Zdravé jogurty s probiotiky!

breakfast-655894_960_720Pokud chcete začít boj pro ploché bříško opravdu s úspěchem, začněte snídat jogurty s probiotickými kulturami, které vám pomohou vyhnout se zažívacím problémům a zároveň povzbudí vaše trávení. Probiotika působí blahodárně na střevní mikroflóru a zbraňují nadýmání. A samozřejmě mají minimum kalorií, takže ideální snídaně.

Chřest – mnoho vitamínů a málo kalorií

Dalším účinným pomocníkem je chřest, který je plný vitaminu A, C, K a dalších. Vzhledem k tomu, že dobře chutná a má málo kalorií, jedná se o dokonalého dietního pomocníka.

asparagus-700153_960_720Připravit ho můžete například uvařením v páře, restováním na olivovém oleji či grilováním.

Ryby, rýže a zdravý olej!

Samozřejmě, že při hubnutí nemůžete jíst pořád jen zeleninu! I při snaze získat ploché bříško můžete, a hlavně byste měli, konzumovat ryby a bílé maso, rýži a kvalitní olivový olej. Pokud je vaření vaše hobby, určitě tyto ingredience využijte. Nezapomínejte ani na bylinky, které podporují správné trávení, jako jsou například anýz, máta, kopr, meduňka či koriandr.

Hlavně pitný režim

V žádném případě nezapomínejte při hubnutí na pitný režim. Pokud nechcete pít jenom obyčejnou vodu, vyzkoušejte mátový čaj, který vás osvěží, dodá energii a navíc působí jako silný antioxidant a napomáhá detoxikaci organismus.

bottle-841433_960_720Máta také podporuje trávení a pomůže od plynatosti. Pokud čaj chcete trochu dochutit, zapomeňte na cukr a sáhněte po kapce citronu nebo lžičce medu.

A jakým potravinám se naopak vyhněte obloukem?

Pokud se chcete vyklenutého bříška opravdu zbavit, je potřeba vyhnout se nějakým potravinám opravdu obloukem. Jedná se hlavně o stravu, která nadýmá a špatně se tráví. Jedná se například o mléko, mléčné výrobky a plísňové sýry, smažená jídla, polotovary, fazole, čerstvé pečivo, žvýkačky, alkohol či slazené perlivé nápoje.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*