Uplatnění kombuchy v přírodní medicíně

By: SharonaGott

Už jste slyšeli o speciálním nápoji z černého nebo zeleného čaje, kterému se přisuzuje řada pozitivních zdravotních efektů a je hojně využíván v přírodní medicíně? Že ještě ne? Je na čase seznámit se s kombuchou! Ta se k nám dostala z východní Asie, kde ji využívali již v roce 221 před naším letopočtem.

Co je vlastně kombucha?

Pod názvem kombucha se skrývá jemně perlivý nápoj, který vzniká, jak již bylo řečeno, z černého nebo zeleného čaje. V tomto čaji se nechává několik dní působit tzv. kombuchová kultura (symbiotická kolonie bakterií a kvasinek). Barva výsledné tekutiny ovšem není vždy stejná a pohybuje se od tmavě červené po medovou. Velice v tomto případě záleží na druhu použitého čaje. Chuť nápoje se odráží zejména v délce přípravy, která se obvykle pohybuje v rozmezí sedmi až deseti dnů.

By: Steven Depolo

Jaké účinné látky kombucha obsahuje?

Jak jsme již výše psali, kombucha je velice prospěšná pro naše tělo a obsahuje mnoho účinných látek. Jednou z těch nejdůležitějších je například kyselina glukuronová, která podporuje obranyschopnost organismu, snižuje hladiny cholesterolu a podporuje i látkovou výměnu. V tomto případě na sebe váže škodlivé a odpadní látky a odvádí je z těla ven spolu s močí. Dále obsahuje organickou kyselinu glukonovou, mléčnou, citronovou i jablečnou. Z vitamínů se zde nachází vitamin B, B1, B2, B3, B6 i B12.

By: Rebecca Wilson

Každopádně tím výčet rozhodně nekončí, kombucha v sobě skrývá také aminokyseliny a enzymy, které pomáhají ke správnému fungováno nervového, hormonálního i imunitního systému a usnadňují řadu biochemických reakcí.

A jaké má vlastně kombucha tedy léčivé účinky?

Vzhledem k tomu, že obsahuje kyselinu listovou, podporuje tvorbu červených krvinek a vstřebávání železa. Dále se uvádí, že pomáhá při kožních onemocněních, cukrovce, zánětech, migréně, žaludečních potížích i nemocech kloubů a dalších. Další dobrou vlastností kombuchy je, že podporuje imunitu a střevní mikroflóru, detoxikuje organismus a pomáhá při problémech s funkcí ledvin a žlučníku.

 Kombucha vypadá až skoro zázračně, že? Vyzkoušíte ji i vy?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*