In-line brusle jsou levný a nenáročný sport

V posledních deseti či dvaceti letech v Česku vzrostl počet cyklostezek. Ty přitom nejsou určeny pouze cyklistům, ale také nadšeným bruslařům. Téměř v každém větším městě je nějaká stezka, kam se dá vydat na in-line brusle. Cyklostezky mnohdy vedou přes celé město, někdy dokonce spojují dvě města.

Cyklostezky jsou skvělá příležitost užít si sport i uprostřed města. Stačí nazout in-line brusle a vydat se na trať! Nebo potřebujete ještě něco jiného?

Zkušenému bruslaři stačí opravdu jen ty brusle

In-line bruslení můžeme zařadit k levnějším sportům. Jediná větší investice, která vás čeká, jsou právě in-line brusle. Jejich ceny se pohybují zhruba od tisícovky až do pěti tisíc, mezi tisícem a dvěma tisíci korun seženete pěkné modely, které na rekreační ježdění určitě postačí.

Pokud však s bruslením začínáte, doporučujeme dokoupit i další výbavu. Vhod přijdou rukavice na in-line, díky nimž si neodřete ruce při pádu. Obvykle budete totiž dávat ruce před sebe. Bojíte-li se pádů, kupte si také chrániče na lokty a kolena, nejsou drahou záležitostí. Velmi vhodné potom je nosit na brusle rovněž helmu. Může to být klidně cyklistická, není potřeba kupovat žádnou zvláštní. Hodí se obzvlášť na frekventovaných cyklostezkách, kde hrozí, že se s někým srazíte.

Bruslení zpevní tělo a pomůže k hezčím hýždím

Bruslení vám, jako každý jiný sport, pomůže spálit kalorie, zpevnit tělo a vyplavit endorfiny pro lepší náladu. Tento typ pohybu je také obzvlášť vhodný pro zpevnění hýždí a stehen, ženských problematických partií. Dáte-li si pořádně do těla, další den budete zadek a stehna určitě cítit.

In-line bruslení je zábava ve dvou i o samotě. Spousta lidí je zvyklá si na brusle brát sluchátka, pustí si svou oblíbenou hudbu, audio knihu či třeba podcast. Sluchátky se však připravíte o sluch, a proto je v tomto případě obzvlášť vhodné vzít si i helmu, rukavice a chrániče. Na bruslích se pohybujete dost rychle na to, abyste si v případě srážky či nešikovného pádu přivodili nemilé zranění.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*