Hledáte vhodné pomůcky pro cvičení doma? Tady jsou

Většina lidí nemá čas na cvičení dojíždět, někteří odmítají cvičit v přeplněném fitness centru nebo neradi sdílejí společné šatny. Nabízí se varianta cvičení doma.

Chcete – li aby domácí cvičení pro vás bylo zábavou, je dobré pořídit si některé nezbytné pomůcky, které lze v domácím prostředí využívat. Není nic jednoduššího, než si takovou „domácí posilovnu“ zařídit. Nabízíme vám několik typů na pomůcky pro domácí cvičení.

Proč si pořídit posilovnu doma

  • Ušetříte čas potřebný na cestu do posilovny a domů.
  • Zajistíte si soukromí, nikdo a nic vás nebude rušit.
  • V domácí posilovně můžete cvičit kdykoli.
  • Domácí prostředí je příjemnější a vy se v něm budete cítit uvolněnější.
  • Potřebujete – li odbornou radu, domluvte si osobního trenéra.

Některé cvičební pomůcky vhodné pro domácí cvičení

Gymnastický míč

Při jeho výběru volte takovou velikost, abyste měli ve vzpřímeném sedu kolmo na míči pravý úhel v kolenou. Tato pomůcka je populární a osvědčená především pro posilování nohou, břišního svalstva, rukou i zad. Můžete na něm relaxovat a trénovat zdravé sezení. To vše se výborně hodí jako prevence proti bolestem zad.

Medicinbal

Funguje vlastně jako jakási kulatá činka a pomůže vám zefektivnit cvičení, například při posilování břišních svalů, kdy si jej můžete různě podávat kolem horních i dolních končetin. Taktéž jej lze využít jako nestabilní podložku při klikování. Pomůže vám zvyšovat sílu i dynamiku. Je  výbornou pomůckou při rehabilitacích. V současné době se stávají populárními medicinbaly s úchyty. Rukojeti umožňují úchop míče v různých polohách. Chcete – li jej využít pro házení o zem, což vám pomáhá při rozvoji výbušné síly, pořiďte si slamball, který se, díky speciální struktuře, neodrazí zpět jako klasický míč, ale zůstane ležet na místě.

Činky a závaží

V široké nabídce tohoto sportovního náčiní naleznete nejen kompletní sady či jednoručky. Pro ženy se nabízí činky na aerobik a fitness.

TIP:  Testosteronové injekce vám vrátí ztracenou psychickou i fyzickou vitalitu.

Step

Lze jej používat jako pomůcku pro zahřátí různými poskoky a přeskoky. Hodí se též na posilování dolních končetin a hýžďových svalů. V nabídce jsou v současné době stepy minimálně s jednou podložkou pro zvýšení obtížnosti, takže se nemusíte obávat, že koupíte step vysoký nebo naopak nízký. Výšku lze snadno upravovat.

TRX

Tato pomůcka jsou vlastně modifikovatelné gymnastické kruhy, které můžete zavěsit třeba za zavřené dveře. Váhou vlastního těla kladete odpor při cvičení. Pokud zvolíte vhodný úhel končetin, můžete posilovat horní i dolní část těla komplexně. S touto pomůckou můžete provádět například kliky, podřepy či výskoky. Také se můžete přitahovat. Cvičení je ovšem trochu technicky náročnější, takže doporučujeme pro začátek rady zkušeného osobního trenéra.

Terraband

Je to elastický pruh se šířkou asi 10 centimetrů a délkou přibližně jeden metr. Uvázat jej můžete k pevnému a nehybnému vybavení bytu. S touto pomůckou můžete posilovat prsní či zádové svaly, oceníte ji i při strečinku. Lze jej zakoupit v různém barevném provedení, kterým se označuje stupeň obtížnosti cvičení. Pro ženy je vhodná červená nebo žlutá barva. Muži si můžou dovolit modrý nebo černý terraband.

Rotoped

Tento přístroj vám pomůže zlepšit fyzickou kondici a zformuje postavu (zejména nohy). Stal se základní výbavou posiloven. Současné moderní rotopedy umožňují propojení s tabletem nebo telefonem, takže vaše virtuální jízda může probíhat kdekoli na celém světě.

Tip na regeneraci kolene po úrazu při svičení – kolenní motodlaha:

Správná strava

Pokud jste se rozhodli cvičit, polovina úspěchu je právě ve stravování.

Menší porce několikrát denně vám pomohou zrychlit metabolismus. Kvalitní proteiny jsou dobrým zdrojem bílkovin. Při jejich trávení tělo spaluje větší množství kalorií. Navíc vás udrží delší dobu syté a pomáhají budovat kvalitní svalovou hmotu. Konzumací většího množství ovoce, zeleniny a celozrnného pečiva získáte více  vlákniny, která při trávení absorbuje vodu, tím pádem zvětší svůj objem a udrží vás déle sytými. Navíc kontroluje výkyvy hladiny cukru v krvi. Díky sezamovým semínkům, mandlím, olivovému oleji, vejcím nebo avokádu tělu dodáte prospěšné tuky, které jsou pro naše tělo nezbytné. Nezapomínejte pravidelně doplňovat tekutiny, především při cvičení. I nepatrný nedostatek totiž může ovlivnit váš výkon při cvičení. Nečekejte na žízeň, ta už je známkou dehydratace.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*