Generalizovaná úzkostná porucha vám dokáže znepříjemnit život

Lidé si mnohdy a naprosto mylně myslí, že poruchy psychiky jsou výstřelkem moderní doby, protože v dobách předešlých o nich nikdy v životě neslyšeli. To má ale samozřejmě velmi jednoduché vysvětlení – tehdy nebyla medicína na tak vysoké úrovni jako dnes. Onemocnění psychiky nejsou nijak méněcenná oproti ostatním zdravotním komplikacím a proto jim je potřeba věnovat náležitou pozornost. Pokud například netušíte, co s vámi dokáže udělat generalizovaná úzkostná porucha, určitě pokračujte ve čtení tohoto článku.

Co se skrývá pod pojmem „generalizovaná úzkostná porucha“?

Tato porucha se častým problémem zejména u žen, které postihuje až dvakrát více než muže. Úzkost, která se v případě této fóbie dostaví, sice není žádným způsobem specifická, nicméně se projevuje mnohem častěji a velmi složitě se jí také zbavuje. Lidé, které postihla generalizovaná úzkostná porucha, mají neustálý strach typu „něco není v pořádku“ nebo „něco nezvládnu“. Pokud se žádný zjevný problém neobjeví, sami si panický stav dokáží navodit. Často trpí nízkým sebevědomým, sužují je nepodložené pocity viny a velmi špatně snášejí případnou kritiku.

Lidé trpící touto fóbií žijí v neustálém stresu, který je vysiluje, nepůsobí přívětivě na imunitu a navíc způsobuje deprese.

Jak se generalizované úzkostné poruše bránit?

Nejprve je důležité si tento typ poruchy dokázat sám přiznat. A to lze jedině za předpokladu, že budete důkladně znát všechny její projevy. Mezi příznaky úzkostné poruchy patří sevřené hrdlo, neschopnost se nadechnout, pocit dušení, brnění končetin, ztráta citlivosti a hybnosti nebo pocit ochrnutí. To všechno se dá shrnout pod jedním společným jmenovatelem – panická ataka.

Léčení generalizované úzkostné poruchy není vůbec jednoduché, a to zejména v případě, kdy necháte problém růst příliš dlouho. V každém případě je důležité navštívit příslušného lékaře, který s vámi probere všechny možnosti léčby.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*