Vybrat zimní pneumatiky pro mě nebylo lehké, protože…

Před měsícem po cestě do práce jsem se dostal do nepříjemné situace. Protijedoucí vozidlo najelo do mého pruhu, a tak jsem cuknul volantem, abych se vyhnul srážce, ovšem odneslo to pravé přední kolo. Bohužel, najel jsem na obrubník, ale tak nešťastně, že jsem si rozřízl zimní pneumatiku. V pneuservisu mi řekli to, co jsem slyšet nechtěl: „Pneumatika nepůjde opravit, musíte si koupit novou.“ Rovnou jsem však koupil celou sadu, přece jen tyto gumy už měly něco najeto, tudíž dezén by stejně příští rok nebyl vyhovující.

Vybrat zimní pneu je docela oříšek. Stačí se podívat na nabídku trhu. Kdo se má vyznat v tom nepřeberném množství? Jsou dobré univerzální pneumatiky, díky nimž nemusím kupovat ani letní sadu?

Univerzální pneumatiky rozhodně ne

Vozidlem cestuji denně, a proto jsem si chtěl o vybraných modelech něco zjistit, než si je objednám. Prvně mě především kvůli všestrannému využití zaujaly univerzální gumy, ovšem po přečtení negativních recenzí a zkušeností jsem řekl, že nebudu riskovat svůj život. Univerzální alternativy jsou ideální volbou spíše pro sváteční řidiče, kteří s automobilem vyjedou opravdu jednou za čas. Pro každodenní ježdění ne, neboť nedokážou zvládnout v zimě extrémní podmínky, mají dlouhou brzdnou dráhu a podobně.

Continental WinterContact TS 860 S

Jako první mě zaujala novinka na trhu. Pneumatiky na zimu Continental WinterContact TS 860 S si v testech vedly výtečně. Chlubí se vynikajícím výkonem na sněhu, nejlepším brzdným výkonem v zimních podmínkách, skvělým handlingem na suchu a nízkým valivým odporem. Jedná se o vysokorychlostní pneumatiku, která je ideální volbou pro prémiová sportovní vozidla. Protože sportovní automobil mám, tak se mi tento model vskutku zalíbil, i když jejich pořizovací cena je vyšší.

Barum Polaris 3

Ještě jsem zvažoval gumy Barum Polaris 3, které mají také dobré hodnocení. Kritici chválili vyšší kilometrový výkon, dobrou stabilitu jízdy i výborný brzdný výkon. Jejich pořizovací cena byla také přijatelná.

Sáhl jsem nakonec po „continentálkách“, a to i přes jejich vyšší cenu. Zrovna na pneumatikách by se šetřit nemělo.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*