Vyberte si koberec Shaggy

Koberce jsou častou součástí našich domovů. Ve většině bytů najdete alespoň malý kobereček, který plní nejčastěji pouze estetickou funkci. Druhým případem jsou pak byty, ve kterých se nachází celoplošné koberce. Položení koberce je totiž jedním z nejjednodušších způsobů jak zakrýt podlahu, která už není zcela reprezentativní. Výhodou koberců je, že si můžete vybrat vzory, které budou přesně odpovídat barevnému provedení vašich pokojů. Podle zátěže, která bude na koberec v dané místnosti vyvíjena je pak nutné vybírat také odpovídající druh koberce. V místnostech s vysokou frekvencí pohybu se vyhněte kobercům s vysokým vlasem. Ty jsou sice krásné a velmi příjemné na dotyk, ale vyžadují šetrné zacházení a pravidelnou údržbu.

Koberce s vysokým vlasem

Typickým příkladem takových koberců jsou koberce vysoký vlas Shaggy. Tyto koberce jsou ručně tkané a mají opravdu velmi dlouhý vlas. Vhodné jsou proto zejména do obývacích pokojů či ložnicí. Jedná se o kusové koberce, které se stanou příjemným doplňkem vašeho interiéru. Koberce Shaggy jsou nabízeny hned v několika barvách a barevných motivech. Vybírat si můžete na stránkách www.vopi.cz/kusove-koberce-shaggy/. Při výběru koberce zohledněte také nábytek a výmalbu, kterou v pokoji máte. Jestliže už kombinujete více barev, nebo máte na stěnách výraznou tapetu, pak volte raději střídmější barvy. Jestliže se váš pokoj nese v neutrálním tónu, pak můžete být při výběru koberce odvážnější. Nemusíte se bát výrazných vzorů.

Bezpečné schodiště

Speciální kategorii koberců jsou nášlapy na schody. Jedná se o koberce, které jsou lepeny přímo na schody za účelem zvýšení bezpečnosti. Navíc stejně jako u pokojových koberců, i nášlapy na schody mají výborné tepelné vlastnosti. Nášlapy na schody můžete v případě potřeby jednoduše vyměnit, výhodou je, že nemusíte měnit celou sadu, ale pouze koberec, který byl znečištěn či poničen.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*