Venkovní vířivky zažívají boom. Nezapomínejte však, že i detaily hrají prim

Za poslední roky se venkovní vířivky těší opravdu velké přízni. Na rozdíl od bazénu jsou výrazně méně náročné na prostor a při správně zvoleném modelu umožňují celoroční používání. Navíc prospívají tělu i mysli a přinášejí úlevu po náročném dni. Pokud také zvažujete pořízení venkovní vířivky, buďte obezřetní a pamatujte, že i při jejím výběru záleží na detailech – a to možná dokonce ještě víc, než byste čekali.

Rozhoduje nejen renomé výrobce venkovní vířivky

Vzhledem k tomu, že investice do venkovní vířivky není úplně malá a očekává se, že bude vířivka sloužit řadu let, je třeba spoléhat se při jejím výběru na renomé značky i prodejce. A myslet je třeba i na další věci.

· Rozhodněte se předem, pro kolik lidí by měla být vířivka určena – dle toho je třeba zvolit velikost vířivky, ale také počet a rozmístění trysek. Vždy byste měli upřednostnit modely s bezsilikonovým uchycením trysek, které jsou oproti běžně používanému přichycení trysek silikonem mnohem odolnější.

· Obezřetní buďte i při výběru izolace – často používaná pěnová izolace není moc kvalitní a v případě navlhnutí se její izolační schopnost ještě snižuje. Upřednostněte proto trojitou termální izolaci, která je o 30 % účinnější.

· Zásadní je také materiál skořepiny vířivky – standardně se používá akrylát, jeho kvalita však bývá různá. Proto upřednostňujte spíše dražší modely s kvalitním zpracováním. Skořepina musí mít hladký povrch, bez nerovností a bublin.

· Opomíjet byste neměli ani ovládání regulace proudu. Mnozí upřednostňují nerezovou variantu před plastovou, ale zde je třeba vzít v úvahu to, že mokrou rukou se nerez hůře ovládá a je také náročnější na údržbu i náchylnější k poškrábání.

Kromě těchto parametrů je pak samozřejmě také třeba zohlednit další vlastnosti. Při svém výběru byste se měli vždy obrátit na specialistu, kterým je například Spahouse.cz prodávající vysoce kvalitní venkovní vířivky v Brně – respektive Slavkově u Brna. Zde pořídíte například modely od švédské značky IQue Sweden, které vynikají jedinečnými vlastnostmi i kvalitou a vzhledem k tomu, že jsou určeny do těch nejdrsnějších severských podmínek, můžete se spolehnout, že budou skvěle sloužit i v našich končinách.

Pokud vám nevyhovuje pro nákup vířivek Brno, můžete navštívit i další showroomy Spahouse v Praze či Hradci Králové. Rozhodně nebudete litovat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*