Různé druhy pizzy – jaké druhy pizzy existují a jak se liší od sebe

Různé druhy pizzy jsou velmi rozmanité a mohou se lišit v závislosti na regionu, kde se připravují. Některé z nejznámějších druhů pizzy jsou Pizza Margherita, Pizza Capricciosa, Pizza Quattro Formaggi, Pizza Diavola, Pizza Marinara a Pizza Hawaii.

Pizza je oblíbená po celém světě a má dlouhou historii. Podobné chlebové placky na horkých kamenech s různými bylinkami si lidé pekli už před 2500 lety. Pizza, jak ji známe dnes, se začala vyrábět až později. Jedna z nejznámějších – pizza Margherita – se zrodila v Neapoli v roce 1889.

Pizza Capricciosa je pizza s rajčatovým základem, mozzarellou, šunkou, artyčoky a olivami .

Pizza Quattro Formaggi je pizza s rajčatovým základem a čtyřmi druhy sýra (mozzarella, gorgonzola, parmezán a ementál) .

Pizza Diavola je pizza s rajčatovým základem, mozzarellou a pikantní salámou .

Pizza Marinara je pizza s rajčatovým základem, česnekem a oreganem .

Pizza Hawaii je pizza s rajčatovým základem, mozzarellou, šunkou a ananasem .

Tyto druhy pizzy jsou jen některé z mnoha možností. Při přípravě pizzy se můžete inspirovat různými regionálními kuchyněmi a použít různé druhy sýrů, masa a zeleniny.

Tip: Chcete si dopřát pravou italskou pizzu, ale na přípravu nemáte čas, nebo náladu? Máme pro vás řešení. Objednejte si u rozvoz pizzy Brno Caruso, případně zavítejte doitalského bistra Brno Caruso. Vše z těch nejlepších těstovin a připravené rozeným Italem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*