Proč čistit pleť micelární vodou a jak na to?

Některé ženy ji používají proto, aby ušetřily spoustu času, jiné si na ni zkrátka zvykly, protože jim umožňuje čištění pleti v jediném kroku. Micelární voda je označována jako „kosmetický zázrak“ a na popularitě získává i u nás. Pokud jste s ní doposud neměla tu čest, napravte to. Ještě předtím si však přečtěte to nejdůležitější, co byste o přípravku měla vědět. V čem je roztok tak výjimečný?

Konec otravnému odličování

Čisticí mléka a další dvoufázvé odličovače nejsou ani zdaleka tak efektivní jako micelární voda. Když ji BIODERMA v 90. letech minulého století uvedla na trh, v podstatě způsobila revoluci v odličování. Francouzské ženy se do „micelárky“ okamžitě zamilovaly a nedají na ni dopustit dodnes. Mimo jiné i proto, že díky ní nemusí oplachovat obličej tvrdou kohoutkovou vodou.

Jak micelární voda funguje?

Micelární voda umožňuje rychlé a přitom velmi důkladné čištění pleti. Obsahuje aktivní látky – micely, které se skládají z lipofilního a hydrofilního pólu. Nečistoty rozpustné ve vodě okamžitě rozpouští a ty ostatní k sobě přitahují a zachycují na vatovém tamponu.

Micely si poradí s vnějšími nečistotami z prostředí (tzn. líčidla, nečistoty ze vzduchu, kožní maz, pot…) a zanechávají pleť perfektně čistou. V případě kvalitního přípravku lze takto snadno ošetřovat i velmi citlivou pleť. A jistě vás potěší, že si micelární voda poradí i s voděodolným make-upem.

Udělejte si z odličování každodenní rituál

Ačkoliv vám doba strávená před zrcadlem připadá jako ztráta času, přijměte fakt, že důkladné čištění je pro stav pleti velmi důležité. Budete-li pravidelně usínat s nečistotami na tváři, zákonitě se to projeví na jejím vzhledu. Pokud vás nebude bavit ani odličování s micelární vodou, snažte si z něj udělat jakýsi rituál. Kdy jindy se můžete věnovat pouze sobě? Přestanete-li na odličování hledět jako na nutnost a začnete jej považovat za projev sebeúcty k vlastní kráse a zdraví, začnete se na něj těšit.

Vyberte si správně podle typu vaší pleti

Jakmile se o micelární vodu budete zajímat blíže, zjistíte, že jich je na trhu poměrně mnoho. Ale kterou značku zvolit? Vybírat byste měla především podle typu své pleti (tzn. normální, mastná pokožka…) a složení. Kvalitní roztok neobsahuje alkohol, parabeny a parfémy, je hypoalergenní a nenarušuje přirozenou ochranu pokožky, takže jej můžete bez obav používat pravidelně.

K nejlépe hodnoceným a nejprodávanějším micelárním vodám patří Sensibio H2O od BIODERMY. Francouzský výrobce je v oblasti micelárních vod průkopníkem a již od samotného počátku si udržuje velmi vysoký standard. Výrobky značky BIODERMA jsou doporučovány i předními dermatology.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*