Přepadla vás jarní únava? Třeba se vašemu tělu nedostává hořčíku!

Hořčík neboli magnézium je důležitý minerál, který se zapojuje do velkého množství metabolických procesů, ale především do přenosu nervových impulsů. Jeho deficit způsobuje únavový syndrom, pocity vyčerpání, podrážděnost, svalové křeče a dokonce i záchvaty. Pociťujete některý z těchto příznaků? Pak čtěte dál, možná právě u vás je na vině právě jeho nedostatek.

Nedostatkem hořčíku u nás trpí až třicet procent populace starší pětačtyřiceti let. U žen v menopauze se jedná až o čtyřicet procent z nich. Tohoto minerálu, který se nachází především ve svalech a kostech, se nám zkrátka poměrně zásadně nedostává. A to je chyba.

Hořčík pro zdravé svaly i kosti

Hořčík totiž přímo ovlivňuje pevnost kostí a zdraví chrupavek v kloubech. Proto se jeho suplementy doporučují užívat i při osteoporóze a artróze. Deficit hořčíku však vědci spojují i s řadou vážných civilizačních chorob včele s kardiovaskulárními onemocněními, osteoporózou, metabolickým syndromem a cukrovkou.

Jakým způsobem hořčík tělu dodávat?

Třeba popíjením známé minerální vody Magnezia. K tomu, abyste však pokryli denní dávku hořčíku, která se pohybuje okolo 420 mg pro muže a o 100 mg méně pro ženu. Podle statistik se nám dostává o třetinu doporučené dávky méně. A tu je třeba tělu dodat.

S minerálkou to nepřehánějte

Na samotnou minerálku však nespoléhejte, byť samotný výrobce udává, že v kondici vás udrží vypití velké sklenice minerálky (0,3 l) denně. I s popíjením minerálních vod však buďte obezřetní, zatěžují totiž ledviny. Přiměřeně si je však dopřávat můžete, jen na nich nepostavte svůj pitný režim.

Vyzkoušejte doplňky stravy

Mnohem lépe uděláte, zařadíte-li do svého jídelníčku i vitamíny a minerály v podobě potravinových doplňků. Velmi kvalitní je přípravek Hořčík od společnosti Naturvita specializující se na výrobu prvotřídních přírodních produktů a přípravků pro zdraví a krásu. Seženete je například na internetové lékárně gigalekarna.cz.

Dopřejte si pestrou stravu

Hořčík v přírodní formě najdete také v celé řadě potravin, jako jsou banány, ananas, ořechy, datle, luštěniny, mořské řasy, špenát, kukuřice, pohanková mouka nebo tmavá rýže. Dopřejte si proto pestrou stravu, tu a tam si dejte sklenici minerálky, a vaše hladina hořčíku bude taková, jaká má být.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*