Potřebuji změnu, ale neumím se rozhodnout. Jak najít odvahu udělat první krok?


Každý z nás se někdy dostal do stavu, kdy přešlapoval na místě a nevěděl, kudy a jak dál. Přetrvává-li taková situace pouze krátké časové období, neovlivní nijak zásadně naši psychiku. Při dlouhodobější stagnaci, kdy se necítíme v daném stavu dobře a víme, že takto už dál žít nechceme nebo nemůžeme, se začínají objevovat frustrace, které mohou vyústit až v deprese a další obtíže projevující se na psychické i fyzické rovině. A je úplně jedno, zda tyto situace zažíváte v práci, ve vztahu či v rodině.

Zapomeňte na „ono se to“ a vezměte život do svých rukou

Pokud řešíte dilema, zda v dané situaci setrvat nebo zůstat, vězte, že rozhodnutí je jen na vás. Čekání, že se to vše nějak samo vyřeší, není rozhodně tou šťastnou volbou. Za svůj život jste zodpovědní vy a i samotné rozhodnutí je tedy jen na vás. Pokud nejste ten typ, který se dokáže rozhodnout sám, nemáte odvahu, nebo nevíte, která cesta je pro vás vlastně ta správná, nemusíte propadat panice. Máte řadu možností, kde hledat pomoc. Jednou z nich může být online koučink.

Uvědomte si priority a srovnejte si pro a proti

Pokud jste o online koučinku ještě neslyšeli, nebo jste dosud měli pocit, že se týká jen vyšších pracovních postů, manažerů či sportovců, pak vězte, že tato možnost je dostupná opravdu každému. Jedná se efektivní pomoc, kdy si domluvíte konzultaci s psychologem online a začnete na zlepšení své situace pracovat klidně i z pohodlí svého domova. Během online koučinku jsou využívány metody a techniky vycházející z poznatků moderní neurovědy, pomocí kterých budete schopni ujasnit si své cíle, hodnoty a směřování. Naučíte se nahlížet na svou situaci z jiného pohledu, osvojíte si nové návyky a postoje a kouč vám dodá odvahu a motivaci, abyste udělali první kýžený krok ke změně. Tak neváhejte a vydejte se na cestu plnění svých snů.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*