Pomáhá Aloe vera v léčbě ekzémů?

Ekzém trápí mnoho lidí, jde o svědivou kožní změnu, která není příjemná. Mnoho lidí se za ekzémy také stydí, různě jej skrývá a nesnaží se s tím něco dělat. A právě to je chyba, ekzém je možno léčit.

Projevuje se puchýřkami, mokváním, stroupky, šupinkami, barevnými změnami pokožky a podobně. Existuje také atopický ekzém, který se odlišuje vzhledem i samotným vznikem.

Ekzém a Aloe vera

aloe-vera-262718_960_720Je známo, že Aloe vera působí na mnoho problémů s pletí, pokožkou a vůbec s kůží obecně. Aloe vera má léčivé účinky, může pomoci léčit opary, lupenku, alergické reakce, akné a další a další problémy s pletí. Skvělým pomocníkem je také v léčbě ekzémů. Léčba ekzémů je zdlouhavá, občas se míjí účinkem. Aloe vera je čistě na bázi přírody, pomáhá na různé druhy pleti a kůže, i na velmi citlivou kůži.

Krémy a gely

Existuje mnoho krémů a gelů s výtažky s Aloe vera, které pomáhají na ekzémy. I zde platí, že je potřeba se obrnit notnou dávkou trpělivosti, jelikož Aloe vera nepůsobí během hodiny, ale její účinky nejsou okamžité. Když však vytrváte, ekzémy budou postupně slábnout a mizet. Nejčastěji se používá čistý gel, který se vyrábí z listů Aloe vera. Tento gel má v sobě vysokou koncentraci Aloe vera, což je pro léčbu ekzému nejlepší.

Hydratuje a účinkuje

Aloe vera má mnoho schopností, mezi těmi nejznámějšími, hydratuje pleť, není suchá, je jemná, napnutá, hebká. Aloe vera má v sobě také antibiotické účinky a působí antisepticky, což je pro ekzémy to pravé. Pokožka se nezanítí, je čistá, vypjatá. Máte-li problémy s ekzémy a vyzkoušeli jste už mnoho krémů a mastiček, sáhněte po gelu z Aloe vera. Zaručeně pomůže, celkově pleť zklidní a oživí.

Přečtete si více o pěstování a účincích aloe vera.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*