Oblíbené sporty na dovolené

Každý svoji dovolenou pojímá jinak. Někdo se rád opaluje na pláži a relaxuje, někdo rád poznává nová místa. Někteří lidé jsou zase sportovní typy, kteří se nespokojí pouze s opalováním. Jelikož téměř všechna letoviska mají alespoň nějaké sportovní vyžití, je dobré vědět, které aktivity jsou nejvíce oblíbené. Nezapomeňte si také zjistit, zda se vaše cestovní pojištění vztahuje na konkrétní sport!

Tenis

Co by to bylo za hotel, kdyby neměl k dispozici kvalitní tenisový kurt? Ano správně, mezi nejoblíbenější sporty na dovolené stále patří tenis. Vlastní výbava samozřejmě není podmínkou. Hotelový personál vám vše ochotně půjčí.

Tenis je navíc velmi účinný sport ke spalování tuků. Klade velmi velké nároky na výdrž. Stačí se podívat na profesionální tenisty, kteří mají jen minimum tuku a pevné svaly.

Potápění

Potápění k dovolené neodmyslitelně patří. A to i k té méně exotické. Počítáme ho spíše už jako sport adrenalinový. Mezi nejkrásnější destinace k potápění patří rozhodně mezi českými turisty oblíbený Egypt. Konkrétně oblast Šarm el-Šejk u rudého moře, kde najdete korálové útesy a bohatý podmořský život. Dokonce můžete narazit na vraky potopených lodí.

Velké krásy můžete pozorovat také v Karibiku. Například na Kubě, Belize, souostroví Turks a Caicos. Zde se nachází stovky mil panenských korálových útesů, často liduprázdné bílé pláže i málo turistů.

Největší korálový útes na světě se nachází v Austrálii. Tzv. Velký bariérový útes má přes dva tisíce kilometrů, až čtyři sta druhů korálů a nespočet druhů vodních živočichů.

Surfování

U nás v Čechách je ze zřejmých důvodů surfování velmi okrajový sport. Nicméně se objevuje stále více nadšenců, kteří jsou kvůli tomu krásnému sportu ochotni cestovat. I v Evropě můžeme najít velmi dobré podmínky.

Pobřeží Algarve v jížním Portugalsku je jednou z nich a každoročně láká mnoho surfařů. Pokud jste úplní začátečníci, surfařská škola se nachází v městečku Carrapeteira. Dalším místem je Biarritz ve Francii nebo Tarifa ve Španělsku.

Pro více informací o pojištění na cestách přejděte na https://ergo.cz.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*