Nezapomínejte na vitamin C z citrónů

Milujete čaj s citronem a medem? Kdo by ne. Pro citrony je typická nejen specifická kyselá chuť, ale také jeho blahodárné množství vitaminů. Citrony obsahují nejen vitamín C, ale také vlákniny a řadu dalších rostlinných látek. Díky tomu mají citrony mnoho léčivých účinků a jsou zdraví prospěšné. Kromě kardiovaskulárního systému pomáhají při hubnutí, trávicích potížích a dalších onemocněních.

Vitaminová bomba – citróny

Citrony jsou bohatým zdrojem vitamínu C. V jednom citronu se nachází přibližně 30,7 mg vitamínu C, což představuje asi 33 % doporučené denní dávky. Podle výzkumů odborníků je dokázáno, že konzumace ovoce a zeleniny s vysokým obsahem vitamínu C snižuje riziko vzniku infarktu myokardu a mozkové mrtvice. Citron tak můžete kombinovat v konzumaci také s ostatními druhy ovoce a zeleniny. Jmenovat lze například černý rybíz, žlutou papriku, kiwi, brokolici, liči, pomeranč nebo například oblíbené jahody. Lidé, kteří bojují s nadváhou, ocení, také schopnost citronů pomáhat při hubnutí. Citrony jsou nejen velmi zdravou potravinou, ale mají také nezaměnitelnou, příjemnou vůni. Díky tomu jsou oblíbené také při přípravě nápojů a nejrůznějších pochutin.

Pečení citrónového cukroví

Citrony použijete také při pečení vánočního cukroví. Pro sváteční návštěvu tak můžete připravit například citrónové věnečky. Potřebovat budete hladkou mouku, moučkový cukr, máslo, žloutky, citrónovou kůrů a citrónovou šťávu. Použít můžete také citrónovou šťávu 100% – Solimón, která je vyrobena z 3,6 kg čerstvých citrónů. Slouží ke každodennímu použití, přípravě limonád, koktejlů, míchaných nápojů či sladkostí. Více o této šťávě zde katalog.bmcbrno.cz/citronova-stava-1-l.html. Příprava je naprosto snadná. Na vále zpracujete hladké těsto, které buď tlačíte přes mlýnek do tvaru věnečků nebo vyválíte placku a věnečky vykrajujete. Potřete vejcem a posypte hrubým cukrem nebo sekanými mandlemi. Těsto pečte do zlatova. S citrónovými věnečky bude váš vánoční stůl ještě o něco víc lahodnější.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*