Moderní běhouny

Neoslovil vás současný trend odkrytých podlah a stále zůstáváte věrni kobercům? Rozhodně se nemusíte bát, že byste se kvůli tomu setkali u vašich návštěv s nepochopením. Právě naopak.

Věčný trend koberců

Koberce si opět získávají své čestné místo v našich domácnostech. Sice už nejsou tak časté koberce celoplošné, ale malý kusový koberec najdeme ve většině bytů. Důvod je prostý. Pokoj s kobercem působí útulnějším dojmem, než holé podlahy. Je jen na vás, jaký typ koberce zvolíte. Velké oblibě se již řadu let těší klasické běhouny. V podstatě se jedná o druh kusových koberců. Běhouny mají zpravidla obdélníkový tvar, různou délku a šířku. Mají spíše kratší vlas a dobře se udržují. Proto se hodí třeba do chodeb nebo kuchyní, kde je větší předpoklad znečištění než v ostatních částech domu. Pokud máte pocit, že vám ve vašem bytě stále něco chybí k tomu, abyste se v něm cítili zcela pohodlně, pak je možné, že postrádáte právě koberec.

Jak sladit koberec se zbytkem interiéru

Při jeho výběru však myslete na to, že se jedná o dominantní prvek. Koberec zásadním způsobem změní vzhled pokoje a proto je důležité dobře zvážit nejen jaký typ koberce vlastně chci, ale také jakou barvu by měl být, aby ladil se zbytkem zařízení a v neposlední řadě také kam chci koberec umístit. Pokud budete vybírat koberec do ložnice, pak si můžete dovolit i koberec, který je náročnější na údržbu, protože v ložnici trávíme v průběhu dne minimum času. Při výběru koberce do dětského pokoje by však jednoduchá údržba měla být jedním z hlavních faktorů. Všeobecně platí, že není třeba bát se barev, pokud jsou vhodně doplněny. Máte-li vybavení pokoje v nevýrazných barvách a chcete interiér oživit, pak se nemusíte bát koupit červený koberec. I takto barevně výrazný koberec může být vkusným a elegantním doplňkem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*