Neplaťte za zlato víc, než musíte!

Rozhodli jste si za část svých úspor pořídit investiční zlaté slitky? Pak vás zřejmě překvapila jejich rozdílná cena u různých prodejců. Ceny těch nejlevnějších a nejdražších se od sebe liší i o více než deset procent!
Investiční zlato se mezi investory těší velké oblibě. Těmi malými investujícími do zlatých mincí a dukátů, i většími upřednostňujícími právě zlaté slitky. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Pořídíte-li si zlaté cihličky, s největší pravděpodobností budou pocházet z některé ze švýcarských rafinerií.

Srovnávejte ceny

A tato omezená nabídka se projevuje i na cenách, kterou si někteří prodejci zbytečně navyšují. Zcela neoprávněně, jak upozorňuje Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz. „Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“

Nesledujte jen cenu zlata na burze

V hledáčku vašeho zájmu by proto neměla být jen cena zlata na komoditní burze. Sledovat byste měli i nabídky jednotlivých prodejců. A nakupovat u takových, jež nabízejí rozumné ceny a také působí dlouhou dobu na trhu. To je totiž mimo jiné zárukou jejich odbornosti a serióznosti. Do obchodování se zlatem vás zasvětí a především doporučí, do jaké formy zlata investovat.

Proč investovat do zlata?

Zlato je v současné době oblíbeným investičním nástrojem. Jeho předností je, že dobře odolává inflaci. Další výhodou je, že jeho koupi nenavyšuje daň z přidané hodnoty, jak tomu je u nemovitostí, uměleckých děl, ale i dalších drahých kovů, jako jsou diamanty a stříbro. Pro investiční zlato také hovoří i jeho kompaktní velikost, díky níž se snadno přemisťuje. A dobře se i prodává. Ocitnete-li se v nouzi, zlato snadno prodáte. Kdekoliv na světě a v jakékoliv měně. Ještě váháte? Neměli byste!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*