Kolik stojí vodovodní přípojka?

Čeká vás v dohledné době zřizování vodovodní přípojky a napojení domácnosti na vodovodní řád? Zjistěte, z jakých položek se skládá cena vodovodní přípojky a kolik za ní ve výsledku zaplatíte.

Co vše zahrnuje cena vodovodní přípojky

Každého majitele nemovitosti, který se ji chystá napojit na vodovodní řád, zajímá především cena, kterou za vodovodní přípojku zaplatí. Její výše se ale liší případ od případu, jelikož na ni má vliv nespočet faktorů.

Výsledná cena vodovodní přípojky se odvíjí především od délky přípojky a terénu, přes který vede.

Jaké položky tedy tvoří celkovou cenu vodovodní přípojky? 

  • Geodetické zaměření (je-li třeba)
  • Projekt vodovodní přípojky
  • Poplatky za vyřízení povolení vodovodní přípojky
  • Materiál a díly přípojky
  • Stavební materiál
  • Zemní práce
  • Instalace a zprovoznění

Geodetické zaměření

V některých případech je třeba přizvat na místo stavby geodeta, který provede geodetické zaměření a určí, kudy konkrétně vodovodní přípojka povede. Pokud si nejste jisti, zda geodetické zaměření potřebujete, neváhejte nás kontaktovat a my vám poradíme, jak ve vaší situaci nejlépe postupovat.

Projekt vodovodní přípojky

Vzhledem k tomu, že vodovodní přípojka není dle zákona považována za vodní dílo (narozdíl například od domovní ČOV nebo studny), projektovou dokumentaci může zhotovit buď architekt, nebo projektant autorizovaný inženýr vodohospodářských služeb. 

Projekt vodovodní přípojky je soubor dokumentace splňující zákonné normy a požadavky správce sítě. Projekt vodovodní přípojky může připravit architekt nebo projektant vodohospodářských staveb.

Z vlastní zkušenosti doporučujeme svěřit projekt do rukou autorizovaným projektantům, kteří se v dané problematice orientují podstatně lépe a zpravidla vám nabídnou nadstandardní služby za rozumnější cenu. 

Praxe totiž často vypadá tak, že architekt ke zpracování projektu nakonec stejně přizve vodohospodáře a zbytečně tak cenu projektu navýší o svou provizi. 

Projekt vodovodní přípojky můžete samozřejmě poptat i u naší projekční kanceláře ZakraZa cenu 10 990 Kč (s DPH) se vám do rukou dostane kompletní projektová dokumentace (včetně případných změn), která je připravena pro jednání s úřady.

Pokračovat ve čtení můžete na blogu kanceláře Zakra

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*