Jaké přístroje vám pomohou s péčí o miminko? Práci usnadní odsávačka nebo parní sterilizátory flaštiček.

Elektronická chůvička není jediným moderním přístrojem, který se postará o vaše dítě a o jeho zdraví.

Péče o kojence může být pořádně náročná. Především novopečení rodiče si často neuvědomují, co všechno je čeká. Pokud jste i vy v očekávání nového přírůstku do rodiny a přemýšlíte, co všechno budete potřebovat, až se stanete rodiči, vybrali jsme pro vás tři zajímavé elektronické přístroje, o jejichž existenci rodiče někdy ani nevědí. Starost o novorozeně, kojence a následně i batole vám rozhodně usnadní.

Odsávačka mateřského mléka

Přístroj na odsávání mateřského mléka ocení spíše kojící maminky než miminko. Ale pokud se budete chtít alespoň na pár hodin vzdálit od vašeho potomka, například si zajít k doktorovi, kvalitní odsávačka bude k nezaplacení. Díky ní připravíte pro kojence mléko na dobu, kdy budete pryč. Ještě předtím než odejdete, ale vyzkoušejte, zda váš potomek bude chtít pít z flaštičky. Některé děti mají problém s jejím přijetím.

Parní sterilizátory

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší, proto hodně dbají na jeho zdraví a čistotu. Malé dítě nemá ještě vytvořenou imunitu, a tak je náchylnější k nejrůznějším nemocem. Pokud vaše dítě pije z flaštiček, ale bojíte se, že na flaštičce i po umytí zůstávají nežádoucí bakterie, odstraní je parní sterilizátory. Bez chemie a jenom pomocí páry flaštičky zbaví téměř všech neviditelných nečistot. Většina parních sterilizátorů dokáže vydezinfikovat i jiné potřeby pro miminko, například dudlík nebo kousátka.

Odsávačka hlenů

Novorozeně, kojenec a často i batole se neumějí vysmrkat. Kvůli tomu se mohou hleny dostat dýchacími cestami z nosu do průdušek nebo dokonce do plic. Dítě pak může mít kvůli obyčejné rýmě vážné zdravotní problémy. Dobrým řešením je tedy pořídit si odsávačku hlenů, která je připravena vždy, když potřebujete. Sice existují klasické ruční odsávačky, na které vám stačí vlastní plíce, nebo odsávačky na vysavač, ale v případě častých nemocí se mohou ukázat jako efektivnější elektronické odsávačky hlenů. Některé z nich jsou dokonce tak tiché, že s nimi můžete dítěti hleny odsávat i během noci.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*