Jak na černé tečky v obličeji?

Téměř každý z nás se potýká s nějakými problémy, jež se týkají pleti. K poměrně častým jevům, které trápí zejména ženy a dívky, patří černé tečky. Objevují se hlavně na obličeji. Jak si poradit s jejich odstraněním?

Co jsou černé tečky a proč vznikají?

Charakteristické černé tečky vznikají především v okolí nosu, případně také na čele a bradě. Jde o póry, které se v důsledku zvýšené produkce mazu zanášejí, v pokožce dochází rovněž k ulpívání odumřelých kožních buněk. V neposlední řadě se černé tečky objevují v důsledku zachytávání nejrůznějších nečistot z ovzduší. To vše nepřispívá k celkovému zdraví pokožky, proto je dobré se pokusit černých teček zbavit.

Černé masky

Jednou z metod, jak se dají černé tečky odstranit, je aplikace takzvaných černých pleťových masek. Jde o speciální emulze, které se nanášejí na pleť, ta se následně důkladně omyje, v závěrečné fázi se pak nanáší ještě vhodný pleťový krém.

Náplasti na černé tečky

Efektivnější a pro pleť příjemnější alternativu představují speciální náplasti na černé tečky. Oceníte na nich zejména snadnou aplikaci. Stačí je jednoduše nalepit na postiženou část pokožky a nechat je působit po dobu, kterou stanovuje výrobce konkrétního produktu. Následně náplast strhnete, zůstanou na ní černé tečky a vy máte konečně pleť znovu čistou a zdravou. Opět je vhodné přidat aplikaci pleťového krému. Vybírejte jej dle typu a citlivosti vaší pleti.

Náplasti na černé tečky nejsou nijak drahé, navíc se dají pořídit ve vybraných eshopech, takže je nemusíte složitě shánět v obchodech ve svém městě.

Černé tečky v obličeji nejsou nijak zásadním zdravotním problémem, jsou na obtíž hlavně z hlediska krásy a půvabu vašeho obličeje. Pakliže využijete náplasti na černé tečky, potažmo další procedury, máte možnost se jich minimálně na nějaký čas zbavit. Pravidelnou a důkladnou péčí o vaši pokožku minimalizujete riziko, že se černé tečky v budoucnu znovu objeví.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*