Hlídejte si své zdraví pomocí antigenních testů

Přestože v posledních dnech dochází ke značnému rozvolnění pravidel, která mají za cíl sledovat výskyt koronaviru v Česku, je dobré situaci nadále nepodceňovat. Ve chvíli, kdy vás nikdo nebude například v zaměstnání nutit do opakovaného testování, je vhodné, abyste si alespoň v domácích podmínkách pravidelně prováděli jednoduché antigenní testy. Můžete tak zabránit šíření viru.

Proč využívat domácí antigenní testy?

Včasná detekce koronaviru ve vašem těle může být důležitým krokem k tomu, abyste nemoc prodělali bez vážnějších potíží. A právě antigenní testy tomu výrazně napomáhají, byť je pravdou, že nikdy nejsou stoprocentní. Moderní testovací sady jsou však již poměrně účinné a dokážou odhalit vir v těle i u lidí, kteří nemusejí pociťovat prakticky žádné příznaky. Do jisté míry jde o preventivní záležitost.

Jestliže si chcete zakoupit antigenní testy pro vlastní potřebu a s možností samotestování, stačí navštívit některou z lékáren. Kvalitní produkty najdete třeba v internetovém obchodě DIA lékárny, která nabízí antigenní testy hned v několika variantách.

Jak s antigenními testy nakládat v domácích podmínkách?

Testovací sada zpravidla obsahuje tampon, s nímž si jednoduše vytřete přední část nosu. Rozhodně se není třeba nijak obávat poranění, jde o naprosto bezpečnou záležitost. Tyčinku se vzorkem následně namočíte do speciální látky a vložíte do testovací kazety. Poté už jen stačí vyčkat doporučenou dobu, než se vám zobrazí výsledek. Je-li test pozitivní, můžete ho několikrát opakovat, abyste se ujistili, zda nešlo o takzvanou falešnou pozitivitu.

Antigenní testy v domácích podmínkách samozřejmě nejsou a nebudou povinné. Je však pravdou, že mnoha lidem pomohly, protože do té doby neměli ani ponětí, že jsou nakaženi. Díky odhalení viru v těle zamezíte jeho dalšímu šíření ve svém okolí, takže přispějete k tomu, že se situace nebude v budoucnu znovu zhoršovat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*