Dopřáváte si každý den několik šálků kávy a rádi byste zkusili její alternativu? Vsaďte na guaranu

Většina z nás má pití kávy spojené s prací a rychlým nabuzením. Někdo si kávu naopak dopřává ve chvílích relaxace a odpočinku. Co mají obě skupiny společné je touha po vychutnání si lahodného nápoje, který jim zároveň zlepší náladu. Ale ruku na srdce, je opravdu několik šálků kávy denně pro váš organismus tím pravým ořechovým?

Jak káva působí na lidský organismus?

Především odstraňuje únavu. A to již po necelé půlhodině od konzumace. Zlepšuje koncentraci a rozjasňuje myšlení. Tyto účinky jsou spjaté se stimulací systému krevní cirkulace a rozšířením tepen. Možná byste to jen tak neřekli, ale káva díky svým účinkům pomáhá usnadnit život také lidem s respiračními chorobami, od obyčejné rýmy po astma či alergie. A v neposlední řadě také usnadňuje hubnutí. Na druhou stranu ale její častá konzumace překyselí váš žaludek a vysoké dávky kofeinu mohou některým jedincům zvýšit riziko infarktu. Zároveň způsobuje závislost, jejíž překonávání může být spojeno s častými migrénami.

Chcete odstranit únavu a vyčerpanost, ale pití kávy byste raději omezili?

Zkuste guaranu, jejíž semena využívají odpradávna mimo jiné indiáni kmene Gauraní jako povzbuzující prostředek odstraňující únavu a urychlující metabolismus. Ano, i guarana usnadňuje hubnutí. Kromě toho dokáže navodit dokonalé nabuzení, podobně jako káva, jen bez nežádoucích vedlejších účinků. A světe div se, stimulace organismu pomocí guarany vydrží mnohem déle. Tato rostlina totiž obsahuje ve srovnání s kávovými zrny zhruba trojnásobné množství kofeinu. Ten je vázán na třísloviny, takže nástup jeho účinku je mnohem pomalejší, ale také trvanlivější než v případě kávy. Na překyselení žaludku či bušení srdce s ní můžete rovnou zapomenout, dokonce se k vašemu žaludku bude chovat mnohem přátelštěji než káva. Guaranu byste si měli dopřát i před sportovním výkonem, například v posilovně. Mezi její účinky totiž patří eliminace kyseliny mléčné, která způsobuje bolest svalů po cvičení.

Guaranou se nepředávkujete

Na rozdíl od kávy, s jejímž množstvím to můžete velice snadno přehnat, v případě guarany předávkování nehrozí. Budete-li dodržovat doporučené denní dávkování, nemusíte se obávat žádných negativních účinků a navíc vaše nálada bude vždy výborná. Zbavíte se tak depresí i negativních myšlenek.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*