5 tipů, jak neztratit motivaci

By: Dainis Matisons

Říká se, že motivace je všude kolem nás a stačí se jen dívat. Jenže co když přijdou dny, kdy se nám zdá, že všechno okolo nás je temné a že už prostě nemá smysl se dál snažit? Potom musíme motivaci cíleně hledat, nebo doufat, že přijde sama. Ztrátě motivace se můžete snažit předejít pomocí několika jednoduchých tipů.

Motivační nástěnka

By: Dainis Matisons

Udělejte si koutek, který bude zasvěcený pouze motivaci a všemu, co vás pohání kupředu. Až vám bude nejhůř, bude stačit, když se podíváte na všechny vaše důvody, proč to nevzdat a zase se vrátíte zpátky na cestu. Ideální je například motivační nástěnka poblíž vašeho pracovního místa, nebo malý koutek v kanceláři. Pro navrácení motivace je dobré i hledat nové citáty a věci, které můžete přidat na svou nástěnku plnou motivace.

Obklopte se správnými lidmi

Když se obklopíte správnými lidmi, můžete mít jistotu, že vás podpoří, když vám bude nejhůř a dokážou vás opět motivovat. Ať to bude tím, že to děláte přímo pro ně, nebo vám připomenou důvody, proč jste začali a co všechno to pro vás znamená. Až budou oni potřebovat motivaci, budete tu pro ně zase vy a vzájemně dosáhnete svých snů.

Hudba

Existuje hodně motivačních skladeb a je dobré zjistit si, jaké pomáhají vám. Někdo má rád akční muziku, které ho dostane zpátky do akce a někdo naopak klidnější hudbu, u které může přemýšlet nad všemi důvody a ujasnit si, že práce, kterou dělá, stojí za to. Vytvořte si tedy vhodný playlist, který si pustíte vždy, když začnete mít pocit, že ztrácíte motivaci a začínáte se potápět.

Relaxace

Demotivace někdy vyplývá z toho, že už prostě nemáme sílu. Přepracovanost je propast, ze které se dá dostat jedině odpočinkem. Nezapomínejte tedy na pravidelnou relaxaci podle vašich představ.

Sport

Aktivní relaxace a překonávání vlastních sportovních rekordů vás nabije novou energií, kterou potřebujete. Navíc uděláte něco pro své tělo a začnete se cítit lépe už jen kvůli tomu, že se vám do krve vyplaví spousta endorfinů.

Pro znovunalezení motivace někdy nestačí pouze jedna z těchto rad a někdy je nutné zkusit to všechno. Může se stát, že ani to přímo nezabere a ve vašem životě bude muset nastat změna, nebo nový impuls. Ne každý den je splněný sen, ale ty těžké dny jsou tu proto, abychom si vážili těch dobrých.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*