Záněty močových cest hrozí na začátku léta nejvíc

Právě začala letní sezóna, a kdo už si nebalí k moři, ten se určitě chystá na víkend aspoň k rybníku nebo na přehradu. Pokud se i vy chystáte na koupání do přírody, případně plánujete sjíždět řeku, zamyslete se nejdřív nad tím, jak ochránit svoje zdraví.

Období teplého vzduchu a studené vody

Největší problém zahájení sezóny spočívá v tom, že po půl roce natěšení plavci a plavkyně zkrátka překousnou větší zimu, než je obvyklé. Ačkoliv jinak než v šortkách nebo krátké sukni na ulici nikdo nevyjde, voda na všech nekrytých koupalištích je ještě relativně studená. Výrazně rychleji se také ochlazuje večer, takže při návratu domů se člověk moc neohřeje. Právě to jsou situace, které nejvíce nahrávají nepříjemným nachlazením a zánětům močových cest.

Mokré plavky i nedostatek prevence

Podobné záněty sice zrovna neohrožují život, ale dovedou člověka pořádně potrápit. Opakované záněty močových cest se navíc můžou stát chronickými. Je potřeba léčit je okamžitě a ideálně jim i předcházet prevencí.

Zejména pro ženy je například naprosto nevhodné zůstávat v mokrých plavkách na břehu delší dobu. Na opalování je lepší se převléknout do suchých svršků. Pokud vám není úplně teplo, raději se oblečte.

Před nepříjemnými následky studené vody se můžete bránit ale i potravinovými doplňky – ty samé vám pomohou i v počáteční fázi léčby. Brusinky jsou spolehlivou přírodní ochranou před záněty močových cest, bývají často jednou ze složek urologických čajů a sáhnout po nich je zkrátka lepší, než řešit víceméně banální problém chemií.

Jestli už vás problémy v močových cestách trápí, rozhodně se nevydávejte nikam na sběr! Zabalte se do teplé deky a objednejte si koncentrovaný extrakt z brusinek od Naturvity z domova v e-shopu. Tablety jsou pro lidské tělo velmi dobře stravitelné a pomohou vám v kombinaci s teplem a odpočinkem. A příště raději mějte doma nějaké po ruce preventivně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*