Venkovní kardio trénink na každý den

Zimní měsíce jsou dávno pryč a venku svítí sluníčko. Na kardio trénink opusťte posilovnu a vydejte se spalovat kalorie a tuky ven na čerstvý vzduch.

Jaké má venkovní cvičení výhody?

Budete na čerstvém vzduchu a ne v zadýchané posilovně. Na sluníčku se opálíte a vstřebáte vitamín D důležitý pro vstřebávání vápníku do kostí. Venku se vám vyplaví více endorfinů a budete chtít cvičit víc a častěji, protože co nám přináší radost, to děláme rádi. Při dlouhých cestách na kole, nebo při běhání můžete poznat nová krásná místa a objevovat zákoutí, o kterých jste předtím vůbec nevěděli.

Jak venku cvičit?

By: Adelphi Lab Center

Úplně stejně jako v posilovně. Nejdříve je dobré se lehce rozhýbat, zvýšit tepovou frekvenci a lehce se protáhnout. Potom se můžete pustit do akce a může začít vaše plnohodnotná aktivita. Ideální doba je většinu 30 minut až 1 hodina. Na konci je zase dobré se zklidnit a pořádně protáhnout používané svaly.

Jaké aktivity jsou nejvhodnější na kardio trénink venku?

Rozhodně běh. Při běhu zapojíte velké množství svalů a spálíte u něj průměrně nejvíce kalorií. Slouží pro zlepšení výdrže a pomáhá při správném držení těla. Důležité je dbát na správnou techniku a na kvalitní obuv.

Projížďka na kole. Jeďte na výlet, nebo si dejte jen tak 20 nebo více kilometrů. Zkuste se podívat do míst, kde jste předtím nebyli a pokud jedete na delší dobu, nezapomeňte si s sebou vzít láhev s pitím a při prozkoumávání krajiny si radši vezměte i mapu.

Kolečkové brusle. V dnešní době existuje spousta nových cyklostezek s krásným hladkým asfaltovým povrchem, které přímo volají po kolečkových bruslích. Jízda na kolečkových neboli inline bruslích je výbornou aktivitou pro zlepšení výdrže a pro tvarování spodní poloviny těla. Při jízdě na kolečkových bruslích je důležité dbát na bezpečnost a vzít si chrániče na klouby a ideálně i helmu.

Aktivní turistika. Vydejte se poznávat české hory, nebo si najděte zajímavá místa v okolí, ke kterým vedou turistické stezky. Příjemnou formou spálíte spoustu kalorií a pobyt v přírodě bude pohlazením pro vaši duši.

Váš venkovní kardio trénink nemusí být nutně olympijský výkon. Ale byla by škoda nevyužít krásného počasí a pro jednou jít místo běhání na pásu běhat do parku nebo lesa. Stačí, když se budete hýbat a budete aktivní, protože všechno je lepší než sedět doma.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*