Reflexní terapie: Dokonalá cesta za uvolněním

Tato metoda je stará přes pět tisíc let a vznikla ve východní Asii. Je však stále považována za jednu z nejúčinnějších metod alternativní medicíny. Využívá skutečnosti, že všechny orgány a části těla mají svoje reflexní místečko na chodidle. Lidské tělo má tato místa i na jiných částech (ruce, uši, klíční kost, předloktí), ale právě na chodidlech je účinek reflexních propojení maximální. Tento typ terapie pomáhá odstraňovat škodlivé látky, harmonizovat činnost orgánů, podporuje příliv látek obranných, zmenšuje bolesti. Odstraňováním bloků, které jsou na reflexních drahách, ovlivňujeme chod celého organismu.

Léčba reflexní terapií

foot-740206_960_720Reflexní terapie má dobré výsledky při léčbě různých potíží. K nejčastějším patří migrény (bolesti hlavy), jejichž hlavními příčinami bývá nejčastěji zablokovaná krční páteř (ztuhlé svaly šíje a ramen nebo chybné držení páteře), špatná funkce žlučníku nebo jater. Další problémy, na které se reflexní terapie zaměřuje, jsou bolesti zad a kloubů, skolióza (tady bývá ještě doporučováno vhodné cvičení pro uvolnění, protažení a posílení svalstva, nejčastěji jóga), detoxikace těla, nespavost a poruchy spánku, poúrazové stavy nebo zažívací potíže.

Reflexní terapie umí ovlivnit činnost imunitního systému a působí na organismus po stránce fyzické i psychické, harmonizuje činnosti orgánů, její účinky jsou relaxační, příznivě působí proti stresu. Lze ji využít jako metodu preventivní, ale i léčebnou. Díky ní se tělo stává odolnější, dochází k obnovení toku životní energie v místě oslabení, urychluje vylučování škodlivých látek. Aby však tato metoda byla úspěšná, je nutno provádět masáž plosky pravidelně. Terapeut naučí klienta správné péči o chodidla. Do tohoto typu terapie patří i bosá chůze po trávníku nebo kamíncích (oblázcích). Máte – li je doma, lze provádět i tam. Vhodné jsou i střídavé koupele (sprchování chodidel studenou a teplou vodou). Metoda reflexní terapie se dá používat u všech věkových kategorií. Výjimku tvoří lidé s transplantovaným orgánem. Zde by mohlo dojít k aktivaci imunitního systému a tělo by mohlo začít s transplantovaným orgánem bojovat.

Co můžeme očekávat

Při první návštěvě se připravte na diagnostiku reflexních plošek. Každý reflexní bod je vlastně zakončení reflexní dráhy, která začíná například v mozku, prochází daným orgánem a končí na chodidle. Zkušený terapeut rozpozná příčiny zdravotních problémů, stimulováním (mačkáním a masírováním reflexních bodů) dochází k terapii konkrétního orgánu. Další, co vás čeká při první návštěvě, je přímé uvolnění krční páteře a následné uvolnění zad a dalších důležitých bodů na těle. Dochází tak k obnovení toku energie a krve a tím se urychluje regenerace organismu. V této části terapie dochází k celkovému uvolnění a přináší výraznou úlevu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*