Podzim nabitý energii s guaranou nebo ženšenem?

Výběr doplňku stravy, který vám má dodat energii, záleží na tom, proč tyto doplňky stravy vůbec užívat začínáte. Pokud potřebujete dodat energii, guarana může být lepší volbou, protože obsahuje více kofeinu. Na druhou stranu se předpokládá, že ženšen pomáhá zlepšit soustředění a koncentraci. V každém případě obě bylinky lze využít pro mnoho nejrůznějších účelů, které mají ale jedno společné. Vašemu tělu pomohou lépe fungovat. A to je něco, za co by mnoho lidí dalo cokoliv.

K čemu se hodí guarana?

Tato bylinka z peruánských And je často využívána jako účinný prostředek podporující hubnutí. Pomáhá totiž zrychlovat metabolismus, a proto se guarana hodí zejména pro ty, kteří chtějí shodit pár kilo navíc. Kromě toho guarana dodává tělu energii a udržuje soustředěnost. A to je další výhoda guarany, kterou oceníte zejména ve chvíli, kdy potřebujete být ve střehu, a to jak v práci, tak i při cvičení. Rozhodně platí, že je lepší užívat pravidelně guaranu než pít kávu, která má účinky obdobné, ale krátkodobější a působí negativně na trávení. Vhod mohou přijít také některé byliny na posílení imunity, jako například rakytník či kustovnice čínská.

A co ženšen?

Ženšen je vynikající všestranné tonikum, které pomáhá zlepšit celkovou výkonnost organismu. Používá se k tomu, aby pomohl tělu vyrovnat se se stresem, a také se předpokládá, že posiluje imunitní systém. Kromě toho ženšen dokáže zlepšit duševní jasnost a soustředění. Jako adaptogen pomáhá ženšen tělu lépe se vyrovnat s fyzickými a emocionálními stresory. Proto je ideální volbou pro ty, kteří chtějí zlepšit své celkové zdraví a životní pohodu. Ženšen také pomáhá lidem ve středních letech s návratem fyzických i duševních sil a podobně jako kotvičník působí pozitivně na mužskou i ženskou hormonální soustavu.

A co z toho tedy vyplývá?

Guarana i ženšen mohou být prospěšné pro vaše zdraví. Opravdu záleží na tom, co od doplňku stravy očekáváte. Pokud potřebujete dodat energii, může být guarana lepší volbou. Na druhou stranu, pokud chcete zlepšit své celkové zdraví a pohodu, může být lepší volbou zase ženšen. Ať už si vyberete jakoukoli bylinu, nezapomeňte se poradit s odborníkem, abyste se ujistili, že je pro vás její užívání bezpečné. Také pravidelné dávky guarany a ženšenu zbytečně nenavyšujte a vždy se držte v otázce dávkování doporučení výrobce.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*