Neztrácejte čas starostmi o auto, zařiďte si operativní leasing

Auto dnes potřebuje každý. I ten, kdo žije ve velkém městě, po němž se lze pohybovat pomocí MHD, si občas touží udělat výlet. Jenže málokdo se chce o auto celoročně starat. Nabízí se sice varianta autopůjčoven, jenže půjčovat si auto zvlášť na každou cestu také není zrovna nejšťastnější. Takže existuje nějaké vhodné řešení?

Existuje. Jmenuje se operativní leasing. Spousta lidí zná jenom ten klasický leasing, který nemá daleko k půjčce na auto. Operativní leasing je však jiný. Jde o dlouhodobé zapůjčení vozidla, pomocí nějž si ušetříte spoustu starostí.

S operativním leasingem jezdíte pořád v novém

Můžete si dovolit pořídit úplně nové auto? Průměrný Čech obvykle ne. A pokud ano, tak nějaké ze střední třídy. Nashromáždit milion či více se totiž povede málokomu. S operativním leasingem je ale nepotřebujete, a přesto budete jezdit v novém autě. Nejen jednou za život, ale třeba každé tři roky.

Abychom pořád nechodili kolem horké kaše, pojďme si vysvětlit, o čem vlastně operativní leasing je.

Jak funguje operativní leasing?

Při operativním leasingu si vyberete auto z nabídky leasingové společnosti a uzavřete na něj smlouvu. Tato smlouva se uzavírá zpravidla na 2, 3 či 5 let a stojí v ní stanovená také částka, kterou měsíčně platíte. Jakmile uplyne doba stanovená smlouvou, rozhodnete se, co budete dělat dál. Spousta leasingových společností vám nabídne auto odkoupit za zůstatkovou cenu, což je také vhodná varianta, pokud jste s ním byli spokojení. Jinak ale prostě uzavřete novou smlouvu zase na jiné nové auto.

Obrovskou výhodou tohoto tedy je, že jezdíte každých pár let v novém bezpečném autě, aniž byste museli mít našetřené statisíce. Platíte pouze měsíční splátky. Navíc si vždy vyberete takové auto, které se vám zrovna v dané životní fázi hodí. Teď třeba ze střední třídy a za pět let, až budete mít vyšší plat, si zvolíte nějaké lepší.

Hlavní výhodou je absence starostí

Stále jsme však nezmínili hlavní výhodu auta na leasing, a tou je absence jakýchkoliv starostí. V ceně měsíční splátky totiž bývá také pravidelný autoservis, pojištění, zimní pneumatiky apod. Počet obsažených služeb se liší nejen podle leasingové společnosti, ale také dle tarifu, který si zvolíte. Čím víc budete platit, tím víc služeb pochopitelně dostanete.

Z tohoto důvodu mají o operativní leasing obrovský zájem ženy, které servis auta svépomocí nezvládnou, mladí lidé, již nemají čas se o něj starat, nebo podnikatelé. Ti si navíc mohou měsíční splátky uplatňovat do nákladů.

Operativní leasing může být i bez závazků

Standardně se smlouvou zavážete na pár let. Existují ale i nabídky, u nichž si automobil můžete nechat tak dlouho, jak vám bude vyhovovat. Tuto variantu na českém trhu poskytuje společnost Driveto. Podívejte se sami na nabídku Driveto: Nejjednodušší cesta k novému autu se jistě bude líbit i vám.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*