Nepodceňujte zubní kaz ani u malých dětí

Na vznik a tvorbu zubního kazu působí mnoho faktorů. Může se jednat o predispozice dědičné, nejčastěji však zubní kaz vzniká nesprávnou hygienou a stravou. A to už v útlém věku dítěte. Jakým způsobem máme pečovat o zubní chrup, abychom tvorbě kazu zamezili a úspěšně ji odvrátili?

Pečujeme o stravu již v těhotenství

Co se týče péče o zuby úplně malých dětí, je prokázáno, že na stavu mléčných zoubků se podepisují potraviny a tekutiny, které jejich maminky požívají již během těhotenství. Proto je dobré informovat se během požehnaného stavu u svého zubaře nebo gynekologa, jaká strava je nejvhodnější i s ohledem na zdraví zatím nenarozeného miminka. Po narození se o dětský chrup pochopitelně starají rodiče. Dásně bez zoubků se čistí měkkou houbičkou, první zoubky štětečkem a v přiměřeném věku učíme děti správnému a pravidelnému čištění. Jeden z mýtů, který neplatí, tvrdí, že mléčné zoubky s kazem nemají vliv na kvalitu takzvaně druhých zubů. S péčí o dásně, dutinu ústní a zuby se u dětí začíná již od narození.

Jak se správně ošetřuje zubní kaz?

Nesporný vliv na kvalitu zubů, jejich zdravý růst a vývoj má strava. Je obecně známo, že sladkosti, cukrovinky a lízátka by se dětem měly dávat v úplně minimálním množství. Cukry a kyseliny, a to i ty obsažené v sladkých nápojích, nepříznivě působí na sklovinu a způsobují následný vznik zubního kazu, který má být zavčasu vhodně ošetřen dentálním specialistou. Jak říká zubař Praha, pokud už se objeví zubní kaz, odstraňuje se a defekt je nahrazen zubní výplní. Zubní ordinace Praha vytváří bílé výplně, jež mají dlouhou životnost, působí velice esteticky a dokážou se přizpůsobit barvě zbylých zubů konkrétního klienta. Ovšem i pro zájemce o amalgámové plomby neustává mezi klienty zájem, a tak ordinace používá jakostní amalgámové výplně.

TIP: Přehled ordinací ortodoncie v Praze.

Komplexní profesionální péče o chrup

V poslední době se používá i postup nepřímé rekonstrukce, při níž se výplň zhotoví v laboratoři a následně vlepí do zubu zbaveného kazu. Celokeramické výplně jsou vyráběny jako fasety, inlaye a onlaye. Širokospektré zacílení na pacienty zubní ordinace Praha zahrnuje běžná ošetření, preventivní prohlídky a bělení zubů Praha, provádí se dentální hygiena Praha a zhotovují se zubní implantáty. Profesionální péče o každý chrup s maximálním efektem je krédem týmu MUDr. Jakuba Smrčka.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*