Léto láká k pohybu

Léto je v plném proudu a vás už přestalo bavit lenošení na zahradě.

Ať už hledáte andrenalin, nebo si jen chcete užít přírodu, letní počasí nabízí celou řadu venkovních aktivit, díky kterým udržíte svoje tělo fit.

Plavání

Venkovní teplota stoupá, voda přestává být zdánlivě chladné a děsivé místo a pomalu se z ní stává příjemné osvěžení. Je na čase vzít si plavky a plavecké brýle a vyrazit. Kromě příjemného osvěžení vám plavání pomůže spálit přebytečné tuky a díky rovnoměrné zátěži je tento pohyb velice šetrný k našemu tělu – nezatěžuje klouby, rovnoměrně aktivuje všechny svalové skupiny, má pozitivní vliv na naši páteř, zlepšuje dýchání a je vhodný i pro těhotné.

Vodní sporty

pro milovníky adrenalinu,ale nejen pro ně léto nabízí celou řadu vodních sportů – vyzkoušet můžete třeba jízdu na kajaku nebo vodí lyžování.

Jízda na kajaku se zaměřuje především na horní polovinu vašeho těla a to především na záda, ramena a paže. Tento druh sportu vyžaduje sílu a vytrvalost. Intenzita zátěže závisí na vašem tempu, takže máte ve ve svých rukách.

Vodní lyžování sice vypadá jako statický sport, ale nenechte se mýlit, vyžaduje sílu, soustředění a rovnováhu.

Turistika

Pokud hledáte něco, co vám zvýší tepovou frekvenci, turistika je ta správná volba. Zároveň do ní můžete zapojit celou rodinu. Všem účastníkům poskytuje nejen radost z pohybu, ale i skvělou podívanou na okolní přírodu. Je to klidnější druh činnosti, vhodný pro všechny, kteří netouží po velkém přívalu adrenalinu. Turistika nabízí maximum zážitků za minimální náklady. Kromě toho, že si protáhnete svoje tělo nabízí tento druh sportu také klid do našich duší, umožňuje si odpočinout od všedních starostí a zlepšit si naši kondici. Přečtětě si jak sestavit draka.

Míčové sporty

Pokud se vás sejde partička, vyzkoušejte třeba basketball nebo volejbal.

Basketball můžete sice hrát celoročně, ale nejvíc si jej vychutnáte na venkovním hřišti. Tato hra vyžaduje výdrž a soustředění.

Volejbal je hra, která vyžaduje soustředění a rychlost, se ktreou vrátíte soupeři míč přes síť.

Během letních měsíců se naskýtá celá řada dalších sportovních i pohybových aktivit, které lze provozovat na čerstvém vzduchu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*