Jaký přínos má Chlorella a Spirulina?

Slyšeli jste už o zelených potravinách? Řadí se mezi ně například i Chlorella a Spirulina. Jaký mají vliv na naše zdraví a v čem nám jsou prospěšné? Pojďme se na to společně podívat!

Chlorella – zelená sladkovodní řasa

Chlorella je jednobuněčná zelená sladkovodní řasa, která je známá již od roku 1890. Objevena byla dánským mikrobiologem M. W. Beijerinckem. Její buněčná stěna je tvořená celulózou, kvůli čemuž je nutné tuto řasu hodně rozdrtit, jinak by se naše tělo nedostalo k žádným výživovým hodnotám uvnitř, mezi které patří například vysoký obsah bílkovin, kyseliny listové, vápníku, hořčíku či draslíku. Kromě toho je zde také velké množství vitamínů! Jedná se například o vitamíny A, E, B3 a K1 neboli fylochinon.

pills-234633_640

Čím Chlorella pomáhá?

V prvé řadě je Chlorella známá díky tomu, že na sebe váže toxické látky a odvádí je z těla ven přirozenou cestou. Dochází tedy k detoxikaci těla i čištění krve. Dále podporuje hojení ran, působí antibakteriálně a chrání tělo před záněty. Pomocí Chlorelly lze upravit mikroflóru v těle a ochránit se před plísněmi a kvasinkami. Kromě toho podporuje optimální krevní tlak, zpomaluje proces stárnutí, posiluje imunitní systém, snižuje množství cholesterolu a dodává energii.

Spirulina – tmavozelená mikrořasa

I Spirulina se řadí mezi vodní řasy. Obsahuje hodně chlorofylu, beta karotenů, železa, vápníku, zinku, draslíku i hořčíku. Stejně jako Chlorella má velké množství vitamínů, mezi které patří vitamín A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, C, E a K. Nechybí ani kyselina listová. Zdá se, že toho s Chlorellou mají mnoho společného, že? I přesto je pro lidské tělo prospěšná v mnoha dalších ohledech!

By: Jennifer

Čím Spirulina pomáhá?

Tato řasa podporuje obranyschopnost organismu, který zároveň detoxikuje a působí jako antioxidant. Zpomaluje stárnutí pleti i vznik stařeckých skvrn, zlepšuje ostrost vidění a odbourává cholesterol. Kromě toho působí jako probiotikum, snižuje toxiny v ledvinách, snižuje pocit únavy, urychluje hojení ran, pomáhá při redukci hmotnosti, oparech a podporuje zdravý růst vlasů i nehtů.

Chlorella i Spirulina jsou zkrátka zdraví prospěšné. Ne nadarmo se říká jedna dobrá rada a to konzumovat je současně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*