Jak pití čisté vody podpoří vaše zdraví a lepší trávení.

Voda je základem života, základním stavebním kamenem našeho těla a její dostatečný příjem ovlivňuje celý náš organismus. Přesto na to někdy zapomínáme a necháváme své tělo strádat. Začněte pít čistou vodu a zlepšete své zdraví.

Trávení a metabolismus

Když budete pít dostatek tekutin, spolehlivě zlepšíte své trávení i metabolismus. Dostatečné množství vody v našem těle, pomáhá lépe odvádět odpadní látky a toxiny. Díky tomu se můžete těšit i lepšímu trávení, menšího rizika zácpy a dalších trávicích problémů, protože usnadňuje pohyb potravy střevy. Kromě toho pomáhá voda rozpouštět živiny a přenášet je do buněk. Tak můžete zlepšit i svůj výkon a doplnit energii. Skvělé je i to, že dostatečný příjem vody vám pomůže i při hubnutí. S dostatkem vody je větší pravděpodobnost nižší chuti k jídlu a zároveň se budete cítit plnější. Snadněji si tak ohlídáte kolik, a čeho sníte. Pokud však hledáte zdravý způsob hubnutí, je důležité konzumovat i vyváženou stravu a dbát na pravidelný pohyb.

Voda jako klíč ke zdraví

Když chcete mít jistotu, že děláte pro své zdraví jen to nejlepší, vyměňte slazené a ochucené nápoje za čistou vodu. Nejlépe filtrovanou. Protože i voda z vodovodu u vás doma může obsahovat nežádoucí látky. S těmi si, ale hravě poradí filtrační konvice. Vhodná je například filtrační konvice Brita Style Eco, se kterou si navíc ohlídáte i svůj denní příjem. Voda je nezbytná pro správné fungování těla a její nedostatek může vést k mnoha problémům, včetně dehydratace.

Pozor na čistotu vody

Bohužel ne všechna voda je pro nás dobrá. Špatně filtrovaná voda může obsahovat různé mikroorganismy, viry, bakterie, těžké kovy a chemikálie, které mohou naopak různé zdravotní problémy způsobit. Průjmy, zvracení, bolesti břicha, dehydratace a dokonce i vážné infekce je něco čemu se raději vyhnout. Proto si dávejte dobrý pozor na to, co pijete. Jestliže pijete vodu z vodovodu, bude lepší, pokud ji ještě předem přefiltrujete. Filtrační konvice Brita Style Eco je vybavená kvalitní filtrační patronou, díky které bude voda zdravější a chutnější nejen při pití vody, ale také kávy i čaje, které si z ní připravíte.

Pamatujte, že pití dostatečného množství vody je pro udržení zdraví a dobrého trávení nesmírně důležité. Dospělý člověk by měl průměrně za den vypít 2-3 litry, ale samozřejmě to záleží i na úrovni fyzické aktivity, počasí, zdraví, věku,… Mějte vodu vždy po ruce! Pokud máte vodu u sebe, budete mít větší tendenci se ji napít.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*