Investujte do zlata. Ochraňte úspory před inflací

V posledních několika letech se stále více do popředí prodírá investiční zlato, ostatně není se čemu divit, protože z dlouhodobého hlediska jeho cena neustále stoupá. Zlato má však mezi investory jak své příznivce, tak i odpůrce, ovšem pro laiky představuje ideální způsob, jak spořit peníze. V následujících řádcích vám prozradíme, na jaké formy zlata v investičním světě narazíte.

V podstatě je jedno, jaký je váš pohled na zlato, protože jedna věc je jistá, tento drahý kov pomáhá diverzifikovat portfolio.

Papírové zlato

Papírové zlato představuje investování do zlata nepřímo prostřednictvím akcií, ETF, opcí a futures. Existuje hned několik důvodů, proč se vydat touto cestou. Výhody jsou, že neplatíte poplatky za uschování zlata, máte nižší transakční náklady, likvidita je vysoká a mohou vám být vyplaceny dividendy.

Pokud se však neorientujete v akciích, ETF, opcích a futures, investujte spíše do fyzického zlata, které má také spoustu výhod.

Fyzické zlato

Jestliže chcete mít zlato fyzicky u sebe, potom se vám nabízí zlaté slitky, případně mince. Ideální je uschovat drahý kov potom v trezoru či bezpečnostní schránce, kterou si můžete pronajmout v bankách. Pražská mincovna, která sídlí v Obecním domě v Praze, dováží a prodává zlaté mince a slitky nejvyšší ryzosti.

Stačí se podívat na webovou stránku zlate-mince.cz, kde najdete cenu zlatých cihliček vždy aktuální. Prodejce ceny mění každý den podle aktuálního kurzu. Pražská mincovna se zabývá nejen prodejem, ale i výkupem investičního zlata.

Chcete-li investovat do zlatých slitků a mincí, zadejte si do vyhledávače slovní spojení „investiční zlato“ a srovnávejte ceny inzerujících firem s prémiovou nabídkou tradičního prodejce na www.zlate-mince.cz. Na lepší nabídku rozhodně nenarazíte.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*