Co dělat při nízkém tlaku

K typickým příznakům nízkého tlaku patří závratě (hlavně ráno při vstávání z postele) a pocity na omdlení, bolest a točení hlavy, nesoustředěnost, zimomřivost, častá únava nebo hučení v uších. V horším případě můžete omdlít.

Jak překonat náhlou slabost

Pokud si nemůžete sednout, překřižte nohy, hluboko se předkloňte nebo si dřepněte. Pomáhá také popíjení černého nebo zeleného čaje.

Tlak zvednou lékořicové bonbony

Mlsali jste jako děti rádi pendrek? Přihoďte si do kabelky sáček lékořicových bonbonů, mohou vám přijít vhod. Ptáte se proč? Lékořicový kořen obsahuje aromatickou látku, která stimuluje vyplavování hormonů nadledvinek, jež zadržují v těle sůl a podporují vylučování draslíku. Tím dochází ke zvýšení krevního tlaku.

Pomůže také sůl a přírodní vitamín C

Lidem s nízkým tlakem prospívá strava bohatá na vitamín C, ideálně v jeho přirozené podobě. Bohatým zdrojem jsou především citrusové plody, kiwi, papája, jahody, brusinky, černý rybíz, rajčata, papriky, brokolice, růžičková kapusta, květák, petržel, šípky nebo rakytník.
Kromě toho si můžete dovolit více solit. To však neznamená, že budete konzumovat chipsy nebo solené oříšky. Do jídelníčku spíše zařaďte víc zeleninových pokrmů, které si jen trochu víc přisolíte.

Ihned po probuzení je dobré se napít

Lidé s nízkým tlakem by měli hodně pít. S kávou ale opatrně. Na zvýšení krevního tlaku se sice doporučuje, ale po odeznění účinků však může tlak poklesnout ještě více. Mnohem vhodnější je slabý černý čaj s trochou cukru nebo minerální voda. První sklenici byste měli vypít krátce poté, co vstanete. Tím dojde ke spontánnímu zvýšení tlaku.

Nejlepší je začít ranní rozcvičkou

Na spaní si dejte pod hlavu o jeden polštář víc. Ráno vstávejte hezky pozvolna a pomalu, žádné prudké pohyby. Udělejte si aspoň malou rozcvičku. Cvičit byste měli nejen ráno, ale i v průběhu dne, kdykoliv máte trochu času. Tlak vám pozvednou nahoru i dvě hodiny pohybu týdně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*