Jak bojovat proti vysokému krevnímu tlaku?

Trápí vás vysoký krevní tlak? Rádi byste proti němu účinně bojovali, jelikož vám komplikuje život? Pojďme se společně podívat, jak ho snížit a vyvarovat se tak nepříjemným zdravotním problémům.

Hypertenze neboli vysoký krevní tlak trápí v posledních letech značnou část naší populace. Ne nadarmo se mu také přezdívá tichý vrah. Víte o tom, že má na svědomí více než čtvrtinu úmrtí lidí starších čtyřiceti let? Často je příčinou vzniku kardiovaskulárních onemocnění, zvyšuje riziko srdečního infarktu, mozkové příhody, selhání ledvin a může dokonce způsobit ztrátu zraku.

hypertension-867855_640

Omezte sůl a zbavte se nadváhy!

Pokud máte vysoký tlak a trpíte nadváhou, zamyslete se nad okamžitým snížením své hmotnosti. Pokud se vám podaří shodit několik kilogramů své váhy, můžete značně snížit také svůj krevní tlak. Stejně tak byste měli omezit příjem soli. Optimální dávka denně je přibližně jedna čajová lžička a výzkumy prokázaly, že lidé, kteří konzumují mnohem méně soli, mají značně nižší tlak. Nezapomínejte totiž, že sůl je přítomná snad v každém pokrmu kolem nás a omezit trochu solení jen u hotových jídel nestačí.

diet-695723_640

Bohatá strava a minimum alkoholu

Na vysoký krevní tlak hodně působí také množství popíjeného alkoholu. Pokud chcete svůj tlak snížit opravdu efektivně, omezte konzumaci alkoholických nápojů a upravte si jídelníček. Ten by měl být pestrý, bohatý na hořčík a draslík s minimem nasycených tuků. Nezapomínejte na dostatek ovoce a zeleniny. Bílé pečivo nahraďte tmavým, omezte dorty i slazené limonády, přidejte ryby, pravidelnou konzumaci vlašských a lískových ořechů, čočky, fazolí i dalších luštěnin. Snížení tlaku je zaručeno!

Pomoct mohou i bylinky

Nejen v oblasti nemocí mají bylinky velkou váhu. Na snížení tlaku může pomoci například česnek v kombinaci s rybím olejem, fazol obecný (zároveň snižuje hladinu cukru v krvi), hloh obecný (nemá toxické ani vedlejší účinky), meduňka lékařská (navíc uklidňuje a tlumí bolest) či zběhovec plazivý.

Sledujte svůj aktuální stav a bojujte proti vysokému tlaku efektivně a bez chemie!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*