Trápí vás často plísně nehtů? Nepodceňujte jejich léčbu!

Zažloutlé nehty, které se lámou, deformují a po vzhledové stránce nejsou vůbec pěknou vizitkou. Plíseň nehtů je zkrátka velmi nepříjemný nejenom zdravotní, ale i kosmetický problém. Léčba plísně nehtů může navíc trvat i několik měsíců a čím déle začnete, tím větší komplikace na vás čekají.

Věděli jste, že plíseň nehtů trápí až osm procent Čechů a že nejčastěji jsou postihovány nehty na nohou? Plíseň nehtů člověk velice lehko chytne a velice těžce se jí zbaví. Jak proti ní účinně bojovat? Na trhu je opravdu mnoho léčivých přípravků, pomocí kterých se lze plísní zbavit. Většina lidí ovšem sází spíše na domácí metody. Jaké? Pojďme si je nyní představit!

Zatočte s plísní nehtů!
Zatočte s plísní nehtů!

Co vlastně plíseň způsobuje?

Než se podíváme na to, jak se plísně nehtů účinně zbavit, musíme znát její příčiny. Co tedy plíseň nejčastěji způsobuje? Jedná se zejména o uzavřenou a neprodyšnou obuv, kde noha ve vedrech opravdu trpí. Semeništěm virů jsou bazény a společné sprchy v posilovnách, saunách, na koupalištích apod. Náchylnější k plísni nehtů jsou také lidé s cukrovkou a sníženou imunitou, nebo ti, kteří užívají antibiotika a trápí je nadměrné pocení. V neposlední řadě plísně způsobuje i dlouhá námaha nohou.

Jak se zbavit plísně nehtů s pomocí domácích receptů?

Pokud při léčbě nechcete používat chemické přípravky a raději máte ověřené a tradiční způsoby, zkuste jablečný ocet. Ten je potřeba smíchat s teplou vodou (na jeden díl octa je jeden díl vody). Do této připravené lázně se máčí nehty po dobu patnácti minut. Poté nohy či ruce řádně osušte, klidně i vyfénujte a léčbu opakujte dle potřeby klidně i vícekrát. Jablečný ocet je kvalitní přírodní antimykotikum a s plísní nehtů by měl zatočit.

Plíseň můžete vyléčit i s pomocí olivového oleje nebo jablečného octa!
Plíseň můžete vyléčit i s pomocí olivového oleje nebo jablečného octa!

Jiným přírodním lékem může být oregano a panenský olivový olej. Dvě kapky oreganového oleje a kapka olivového oleje vytvoří menší směs, kterou nanášíme na jednotlivé nehty po dobu dvou a tří týdnů.

Máte i vy nějaké osvědčené metody, jak zatočit s plísní nehtů? Pochlubte se!

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*