Jak se zbavit zácpy? Přinášíme několik tipů!

Trápí vás zácpa a nafouklé břicho? Zkrátka to nejde, i kdybyste se na hlavu stavěli? Máme pro vás několik tipů, jak se těchto střevních obtíží rychle a hlavně efektivně zbavit. Pojďme si je společně představit!

Pokud patříte mezi šťastlivce, které zácpa nikdy netrápila, užívejte si života bez zácpy, dokud to jde. Pakliže se řadíte do druhé skupiny, která již na vlastní kůži okusila, že při zácpě není o co stát, přinášíme vám několik tipů, které vám příště třeba pomohou. Jak se zbavit zažívacích obtíží v podobě zácpy pomocí jednoduchých, babských a ověřených rad?

Problémy se zažíváním jsou vždycky nepříjemné.
Problémy se zažíváním jsou vždycky nepříjemné.

Jaké jsou vlastně příznaky?

Zácpa se nevyznačuje jen tím, že na záchod jdete jednou za tři dny, lze ji často odhalit i dříve. Při zácpě dochází k nadýmání a plynatosti, bolestem břicha i hlavy a dostavují se pocity na zvracení. Postižený člověk má pocity těžkosti, je unavený a v horších případech se objevuje zvracení či zvýšená tělesná teplota.

Co při zácpě rozhodně nejíst?

Pokud máte pocit, že zácpa právě zaútočila na vaše zažívání, rozhodně tomu nepomůžete konzumací bílého pečiva a rýže, pitím černého čaje, nebo zobáním borůvek. To jsou věci, které pomáhají naopak při průjmech.

Co pomáhá na zácpu?

První pomocí při zácpě je pití většího množství tekutin a to ideálně vody. Pomáhá taktéž konzumace rybízového či švestkového kompotu a hodně vlákniny, která se nachází v celozrnném pečivu, zelenině a třeba v otrubách. V případě, že trpíte zácpou častěji, jedná se již o chronickou zácpu, se kterou je potřeba něco dělat. V tomto případě doporučujeme  zvýšit příjem tekutin a stravy bohaté na vlákninu (ovesné vločky, celozrnné pečivo, zakysané mléčné výrobky apod.).

Bojujete se zažíváním? Hýbejte se. Pravidelně!
Bojujete se zažíváním? Hýbejte se. Pravidelně!

Dále pomáhá dostatek pohybu v podobě pravidelného cvičení a hlavně žádné zadržování nucení na stolici. Naopak si nacvičte reflex, kdy chodíte pravidelně a v určitou hodinu. Organismus si na to časem přivykne a uvidíte změnu k lepšímu.

Pakliže máte se zácpou stále pravidelné problémy a nepomáhají žádné rady, je na čase navštívit lékaře. Zácpa může být totiž příznakem i vážnějších onemocnění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*