Cibule a česnek v kuchyni nesmí chybět. Víte proč?

O tom, že některé potraviny by v žádné domácnosti neměly chybět, není pochyb. Jejich konzumace má pozitivní vliv na náš organismus. Zatímco ovoce našemu tělu zajišťuje příjem spousty vitamínů, brambory pro změnu doplňují draslík, hořčík nebo zinek. A samozřejmě mnoho dalšího. Věděli jste, že takto prospěšná je také cibule a česnek? Pojďme se na to podrobněji podívat v našem článku!

Ať se zdá být cibule naprosto obyčejným druhem zeleniny, není tomu tak. Věděli jste, že v české kuchyni se jedná o jednu z nejpoužívanějších surovin? Našemu tělu navíc dodává mnoho prospěšných látek a má také mnoho léčivých účinků.

Co všechno cibule obsahuje?

Již v dávných dobách byly objeveny její výrazné léčivé účinky a tak se hojně rozšířila do všech zahrad a nakonec i k nám. Původ má totiž pravděpodobně v západní Asii, kde se dříve považovala pouze za planou rostlinu.

A tak i když se to nezdá, obsahuje cibule poměrně velké množství vitamínů a minerálů. V cibuli nalezneme nejenom kyselinu listovou a vitamíny skupin B, C a E, ale také karoteny, železo, fosfor, zinek, draslík nebo vápník. Její konzumace vám tak rozhodně neuškodí, ba naopak.

Cibule není jenom žlutá.
Cibule není jenom žlutá.

Jaké jsou její léčivé účinky?

Cibule pomáhá na zahlenění plic, léčí kašel a používá se jako prevence při infekcích dýchacích cest. Zároveň ulevuje při rýmě, chřipce, bolestech v krku i angíně. Cibule je dobrá také jako pomocník při zbavování se střevních parazitů, jelikož působí jako dezinfekce střev. Zároveň čistí krev, podílí se na její tvorbě, posiluje srdce a snižuje nejenom krevní tlak, ale i hladinu cukru a tuku v krvi. V neposlední řadě posiluje celkový imunitní systém a věřte, že ve výčtu jejich dalších léčivých účinků bychom mohli bez problémů pokračovat.

garlic-1808_640

A co česnek?

Podobně je na tom také česnek, který je pro naše tělo také poměrně důležitý. Česnek je antibakteriální, snižuje krevní tlak a cholesterol, chrání srdce, ředí krev, odstraňuje alergie a dokáže léčit kožní infekce. A nejen to, jeho další léčivé účinky by daly na další samostatný článek.

Je tedy více než jasné, že cibuli a česnek byste ze svého jídelníčku rozhodně vynechávat neměli, co myslíte?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*